Wokół Tatr

Termin:  29.07-31.07
Kraj PL / SK
Technika:   1/5
Kondycja:   4/5
Zakwaterowanie Hotel
Wyżywienie:   Śniadania
Liczba miejsc:  12
Cena:  990PLN

Opis

Program

Sprzęt

Cena i terminy

Informacje dodatkowe

Opis

Szlak wokół Tatr to ponad 250 km profesjonalnie przygotowanych dla rowerzystów tras po polskiej i słowackiej stronie gór.

Szlak prowadzi przez historyczno-kulturowe krainy: Podhale, Orawę, Liptów i Spisz.

Jego przebieg nawiązuje do: najstarszej sieci osadniczej, dawnych szlaków handlowych, zabytków architektury, gotyckich kościołów drewnianych, drewnianego budownictwa ludowego oraz góralskiego folkloru i sztuki ludowej. Poprowadzi Was przez malownicze: torfowiska, doliny górskich rzek, skałki i wzniesienia, urokliwe enklawy leśne i łąkowe. Punkty widokowe na trasie szlaku pozwolą rozkoszować się widokami dzikiej, tatrzańskiej przyrody. Wasza aktywność wesprze rozwój zrównoważonej turystyki na pograniczu polsko-słowackim. Do zobaczenia na szlaku!

*Dla chętnych osób istnieje możliwość noclegu w Zakopanem przed startem wycieczki. Ekipa WW chętnie dołączy się do integracji.

Program

1.Dzień Zakopane – Liptowski Mikulasz 75 KM | 840M

Zbiórka w Zakopanem o 8 rano, dokładne miejsce zbiórki kilka dni przed startem.
Istnieje możliwość dodatkowego noclegu w Zakopanem przed wycieczką, Ekipa WW chętnie się dołączy. Także gdyby ktoś chciał skorzystać z naszego transportu do Zakopanego, prosimy dać znać.

2. Dzień Liptowski Mikulasz – Wysokie Tatry 69 KM | 1050M

3. Dzień Wysokie Tatry – Zakopane 62KM | 920M

 

Sprzęt

Jaki rower i jak go przygotować?
Trasa dookoła Tatr poprowadzona jest głównie po utwardzonej nawierzchni. Także rower trekkingowy i krossowy, górski, gravel czy też szosa dasz sobie radę. Jesli mimo wszystko masz wątpliwości czy Twój rower jest odpowiedni do tej trasy, to skontaktuj się z nami, doradzimy. Najważniejsze jednak, żeby rower był sprawny. Dlatego przed każdą wyprawą wskazany jest przegląd i serwis roweru.W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu.

Na co zwrócić uwagę oddając rower do serwisu?
Oddając rower do serwisu poproś o sprawdzenie takich elementów jak: łańcuch, kaseta, przednie zębatki, support w korbie, stan hamulców (olej, linki, klocki), stan opon (mogą być sparciałe), koła czy nie są scentrowane, piasta w kołach czy nie ma luzu, układ kierowniczy (ewentualne luzy). Dlaczego sprawny rower jest tak ważny? Czym mniej awarii, tym więcej czasu na trasę, zwiedzanie i odpoczynek. Przewodnik pomoże zmienić dętkę, nasmarować łańcuch, podregulować podstawowe elementy, ale już nie scentruje koła, czy nie dokona naprawy roweru. W takich sytuacjach konieczna jest wizyta w serwisie. A to skutkuje dodatkowymi kosztami dla uczestnika oraz straconym dniem jazdy.

Ważne jest, żeby rower był dopasowany do Twojej budowy ciała. Zwróć uwagę, czy masz dobrze ustawione siodełko, klamki hamulcowe, kierownicę. Jest to ważne na wyprawie, ponieważ jeździmy codziennie po kilkadziesiąt kilometrów. W trakcie wyjazdu będziesz odczuwał dyskomfort w wyniku złego ustawienia roweru taki jak ból pleców, barków, nadgarstków czy kolan.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą:

Do roweru: zapasowa dętka x 2, zapasowe klocki, hak do przerzutek, oświetlenie do roweru, spinka do łańcucha, kask (zalecamy), zapięcie do roweru, smar do łańcucha, jeśli posiadasz niestandardową część, która wymaga wyjątkowego klucza, zabierz go koniecznie.

Ubrania: chustka na głowę (buffa), okularki, kurtka przeciwdeszczowa/przeciwwietrzna, bluzka z długim rękawem, koszulka z krótkim rękawem, ubranie do spania, krótkie spodenki, wygodne spodenki na rower, długie getry, długie spodnie, skarpetki, bielizna, buty na rower, buty po rowerze, klapki, rękawiczki na rower, bluza lub polar.

Kosmetyki: żel pod prysznic, pastę do zębów, krem do opalania z filtrem,  szczoteczka, szampon, mały ręcznik turystyczny szybkoschnący

Dokumenty: WAŻNY dowód osobisty lub paszport.

Apteczka (przewodnik będzie mieć, ale jak masz to możesz wziąć): maść na stłuczenia, leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, krople żołądkowe, coś na oparzenia, plastry, bandaż elastyczny, gaza, octenisept, koniecznie zabierz leki, które zażywasz systematycznie. Jeśli cierpisz na jakieś schorzenie, o którym powinien wiedzieć przewodnik,  poinformuj go wcześniej (np. mocna alergia, padaczka, cukrzyca, astma etc)

Kieszonkowe: ok. 100€, oczywiście zależy to od każdego indywidualnie (Jeśli nie masz gdzie wymienić gotówki na forinty, weź euro, z łatwością wymienisz je na miejscu)

Oczywiście są to rzeczy sugerowane. Stworzyliśmy tę listę, aby było łatwiej się spakować. Więcej informacji o tym jak się przygotować do wyjazdu.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Przygotowanie kondycyjne musi być na dobrym poziomie. Choć dystane oscylują w granicach 50-80km to przewyższenia na odcinkach sa juz ponadprzeciętne. Mieszkasz w górach? Zachęcamy do wiosennych treningów po lokalnych wzniesieniach. Jeśli mimo wszystko nie czujesz się na siłach, zachęcamy wynająć od Nas rower elektryczny (200 zł za cały wyjazd)

Termin

29 – 31.07.22 | 990PLN

 • 2 noclegi w hotelach/apartamentach ***
 • śniadania
 • bus serwisowy na trasie
 • ślady tras gpx
 • transport bagaży
 • ubezpieczenie KL i NW
 • opłatę klimatyczną
 • składkę TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • biletów na dodatkowe atrakcji

Opcjonalnie:

 • wynajem roweru elektrycznego 200zł
 • wynajem roweru manualnego 100zł
 • wynajem kasku 20zł
 • koszulka Wynajmij Wakacje sportowa 120zł
 • koszulka Wynajmij Wakacje bawełniania 50zł

Po zapisaniu się na wyjazd potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata zaliczki do 3 dni od wysłania formularza zgłoszeniowego.

Dane do przelewu:
OdbiorcaBartłomiej Ramza
Numer: 40 1020 1433 0000 1702 0102 9800
Kwota: 300 zł
Tytuł: Wokol Tatr / data wyprawy / Imię Nazwisko Uczestnika

Dopłata:
Pozostała kwota wyprawy płatna najpóźniej 30 dni przed wyjazdem na ten sam nr rachunku z takim samem tytułem wpłaty.

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Stowarzyszenie koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny. Szczegóły patrz Regulamin

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wyprawy. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Dodatkowe informacje

Wyżywienie: Śniadania są w cenie, obiady będziemy jedni w przydrożnych restauracjach podczas kręcenia kilometrów. Po drobne produkty możemy zatrzymywać się w supermarketach. mile widziane wspólne wyjścia na kolacje.

Zakwaterowanie: Noclegi w hotelach *** z pokojami 2-osobobowymi, łóżka pojedyncze i dwuosobowe (do wyboru).

 

Telefon

539 826 071

Email

biuro@wynajmijwakacje.pl

Adres

Stefana Batorego 2, 34-120 Andrychów