Wiedeń – Bratysława

Termin:  12.08-14.08.22
Kraj Austria
Technika:   1/5
Kondycja:   2/5
Zakwaterowanie Hotel***
Wyżywienie:   Śniadania
Liczba miejsc:  8
Cena:  1190PLN

Opis

Program

Sprzęt

Cena i terminy

Informacje dodatkowe

Opis

Citybreak w środku lata? Czemu nie!  Wiedeń i Bratysława to najbliżej położone względem siebie stolice w Europie. Podczas wycieczki, będziesz mieć okazję zwiedzić Wiedeń z perspektywy dwóch kółek w obecności licencjonowanej przewodniczki. Przejedziesz piekną ścieżką rowerową wzdłuż Dunaju z Wiedenia, aż do samej Bratysławy. Odwiedzisz Bratysławski Zamek czy imponujące UFO, skąd rozpozciera się panorama stolicy Słowacji. To intensywne 3 dni, które zapamietasz na długo!

Program

1.Dzień Wyjazd z Krakowa/Katowic o 7:00 przyjazd do Wiednia ok 12:00.

Zwiedzanie Wiednia na rowerze wraz z licencjonowanym przewodnikiem (ok 25 KM)

Wieczorem wyjście na miasto/odpoczynek w hotelu.

2. Dzień Wiedeń – Hainburg an der Donau 58KM  |  230M

3. Dzień Hainburg an der Donau – Bratysława + Zwiedzanie 35 KM | 350M

Po zapakowaniu rowerów na przyczepę. przejazd busem Bratysława – Katowice/Kraków

Planowany powrót o 22:00

 

Sprzęt

Jaki rower i jak go przygotować?
Trasy po obydwu stolicach a także ścieżka wzdłuż Duaju przebiega po utwardzonym podłożu. Najlepiej sprawdzi się rower trekkingowy, krossowy oraz MTB, ale tak naprawdę każdy rower da radę, choć szosy na kołach 25 odradzamy. Masz wątpliwości czy Twój rower jest odpowiedni do tej trasy, to skontaktuj się z nami, doradzimy. Najważniejsze jednak, żeby rower był sprawny. Dlatego przed każdą wyprawą wskazany jest przegląd i serwis roweru.W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu.

Na co zwrócić uwagę oddając rower do serwisu?
Oddając rower do serwisu poproś o sprawdzenie takich elementów jak: łańcuch, kaseta, przednie zębatki, support w korbie, stan hamulców (olej, linki, klocki), stan opon (mogą być sparciałe), koła czy nie są scentrowane, piasta w kołach czy nie ma luzu, układ kierowniczy (ewentualne luzy). Dlaczego sprawny rower jest tak ważny? Czym mniej awarii, tym więcej czasu na trasę, zwiedzanie i odpoczynek. Przewodnik pomoże zmienić dętkę, nasmarować łańcuch, podregulować podstawowe elementy, ale już nie scentruje koła, czy nie dokona naprawy roweru. W takich sytuacjach konieczna jest wizyta w serwisie. A to skutkuje dodatkowymi kosztami dla uczestnika oraz straconym dniem jazdy.

Ważne jest, żeby rower był dopasowany do Twojej budowy ciała. Zwróć uwagę, czy masz dobrze ustawione siodełko, klamki hamulcowe, kierownicę. Jest to ważne na wyprawie, ponieważ jeździmy codziennie po kilkadziesiąt kilometrów. W trakcie wyjazdu będziesz odczuwał dyskomfort w wyniku złego ustawienia roweru taki jak ból pleców, barków, nadgarstków czy kolan.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą:

Do roweru: zapasowa dętka x 2, zapasowe klocki, hak do przerzutek, oświetlenie do roweru, spinka do łańcucha, kask (zalecamy), zapięcie do roweru, smar do łańcucha, jeśli posiadasz niestandardową część, która wymaga wyjątkowego klucza, zabierz go koniecznie.

Ubrania: chustka na głowę (buffa), okularki, kurtka przeciwdeszczowa/przeciwwietrzna, bluzka z długim rękawem, koszulka z krótkim rękawem, ubranie do spania, krótkie spodenki, wygodne spodenki na rower, długie getry, długie spodnie, skarpetki, bielizna, buty na rower, buty po rowerze, klapki, rękawiczki na rower, bluza lub polar.

Kosmetyki: żel pod prysznic, pastę do zębów, krem do opalania z filtrem,  szczoteczka, szampon, mały ręcznik turystyczny szybkoschnący

Dokumenty: WAŻNY dowód osobisty lub paszport.

Apteczka (przewodnik będzie mieć, ale jak masz to możesz wziąć): maść na stłuczenia, leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, krople żołądkowe, coś na oparzenia, plastry, bandaż elastyczny, gaza, octenisept, koniecznie zabierz leki, które zażywasz systematycznie. Jeśli cierpisz na jakieś schorzenie, o którym powinien wiedzieć przewodnik,  poinformuj go wcześniej (np. mocna alergia, padaczka, cukrzyca, astma etc)

Kieszonkowe: 70-100€ oczywiście zależy to od każdego indywidualnie.

Oczywiście są to rzeczy sugerowane. Stworzyliśmy tę listę, aby było łatwiej się spakować. Więcej informacji o tym jak się przygotować do wyjazdu.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli chodzi o ten wyjazd, to przygotowanie kondycyjne nie musi być na wysokim poziomie. Jesli jesteś w stanie przejechać ok 50km na rowerze po płasikm i utwardzonym terenie to dasz radę! Jeśli mimo wszystko nie czujesz się na siłach, zachęcamy wynająć od Nas rower elektryczny (200 zł za cały wyjazd)

Termin

12.08 – 14.08.22 | 1190PLN

Cena obejmuje:

 • 2 noclegi w hotelach 3***
 • śniadania
 • licencjonowanego przewodnika miasta Wiedeń
 • opieke instruktora turystyki rowerowej
 • ślady tras gpx
 • przejazd komfortowym busem na trasie Kraków – Wiedeń – Bratysława – Kraków
 • transport bagaży i rowerów
 • ubezpieczenie KL i NW
 • opłatę klimatyczną
 • składkę TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • biletów na dodatkowe atrakcje
 • wyżywienia (śnidania w cenie)

Opcjonalnie:

 • wynajem roweru elektrycznego 200zł
 • wynajem roweru manualnego 100zł
 • wynajem kasku 30zł
 • koszulka Wynajmij Wakacje sportowa 120zł
 • koszulka Wynajmij Wakacje bawełniania 50zł

Po zapisaniu się na wyjazd potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata zaliczki do 3 dni od wysłania formularza zgłoszeniowego.

Dane do przelewu:
OdbiorcaBartłomiej Ramza
Numer: 40 1020 1433 0000 1702 0102 9800
Kwota: 300 zł
Tytuł: Wiedeń Bratysława / data wyprawy / Imię Nazwisko Uczestnika

Dopłata:
Pozostała kwota wyprawy płatna najpóźniej 30 dni przed wyjazdem na ten sam nr rachunku z takim samem tytułem wpłaty.

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Stowarzyszenie koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny. Szczegóły patrz Regulamin

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wyprawy. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie: Śpimy w hotelach 3-gwiazdkowych, pokoje 2/3 osobowe. Śniadanie dostępne w hotelach za dodatkową opłatą, 10€.

Telefon

539 826 071

Email

biuro@wynajmijwakacje.pl

Adres

Stefana Batorego 2, 34-120 Andrychów