Wiedeń – Bratysława

Termin:  09.08-11.08.24
Kraj Austria
Technika:   1/5
Kondycja:   2/5
Zakwaterowanie Hotel***
Wyżywienie:   Śniadania
Liczba miejsc:  8
Cena:  1190PLN

Opis

Program

Sprzęt

Cena i terminy

Informacje dodatkowe

Opis

Citybreak w środku lata? Czemu nie!  Wiedeń i Bratysława to najbliżej położone względem siebie stolice w Europie. Podczas wycieczki, będziesz mieć okazję zwiedzić Wiedeń z perspektywy dwóch kółek w obecności licencjonowanej przewodniczki. Przejedziesz piekną ścieżką rowerową wzdłuż Dunaju z Wiedenia, aż do samej Bratysławy. Odwiedzisz Bratysławski Zamek czy imponujące UFO, skąd rozpozciera się panorama stolicy Słowacji. To intensywne 3 dni, które zapamietasz na długo!

Program

1.Dzień
Wyjazd z Krakowa o 6:00.
Przyjazd do Wiednia o 11:00.
Zwiedzanie Wiednia na rowerach wraz z licencjonowanym przewodnikiem (ok 25 KM)
Po zwiedzaniu zameldowanie w hotelu.
Następnie pojedziemy na Kahlenberg, skąd rozpościera się przepiękna panorama na całe miasto.
Wieczór spędzimy na starówce lub na Praterze.

2. Dzień
Po śniadaniu jedziemy na zwiedzanie Pałacu Schönbrunn. Po kilku godzinach transfer nad Dunaj i start drugiego dnia rowerowego.

Trasa: Wiedeń – Hainburg an der Donau
Dystans: 58KM
Przewyższenie: 230M

Czeka nas piękny odcinek, aż pod granicę Słowacką. Hainburg an der Donau to urokliwe miasteczko w Austrii, położone nad brzegiem rzeki Dunaj. Jest znane ze swojej bogatej historii, zachwycających widoków i średniowiecznej architektury. Miasto słynie z dobrze zachowanej starej części, gdzie można podziwiać malownicze uliczki, kolorowe budynki oraz zabytki takie jak zamek Hainburg czy Kościół Parafialny św. Jerzego. Ścieżka rowerowa wzdłuż Dunaju przechodzi przez Hainburg, co czyni to miejsce popularnym punktem postoju dla rowerzystów i turystów odkrywających piękne krajobrazy nad rzeką.

3. Dzień
Trasa: Hainburg an der Donau – Bratysława + Zwiedzanie
Dystans: 35 KM
Przewyższenie: 350M

Na początku dnia przejedzemy przez granice Słowacką. Wjeżdżamy do Bratysławy, gdzie zrobimy sobie pętle po najważniejszych zabytkach miasta. Dla chętnych możliwe zwiedzanie Zamku Bratysławskiego.

Po zapakowaniu rowerów na przyczepę. przejazd busem Bratysława – Katowice/Kraków

Planowany powrót o 21:00

 

Sprzęt

Jaki rower i jak go przygotować?
Trasy po obydwu stolicach a także ścieżka wzdłuż Duaju przebiega po utwardzonym podłożu. Najlepiej sprawdzi się rower trekkingowy, krossowy oraz MTB, ale tak naprawdę każdy rower da radę, choć szosy na kołach 25 odradzamy. Masz wątpliwości czy Twój rower jest odpowiedni do tej trasy, to skontaktuj się z nami, doradzimy. Najważniejsze jednak, żeby rower był sprawny. Dlatego przed każdą wyprawą wskazany jest przegląd i serwis roweru.W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu.

Na co zwrócić uwagę oddając rower do serwisu?
Oddając rower do serwisu poproś o sprawdzenie takich elementów jak: łańcuch, kaseta, przednie zębatki, support w korbie, stan hamulców (olej, linki, klocki), stan opon (mogą być sparciałe), koła czy nie są scentrowane, piasta w kołach czy nie ma luzu, układ kierowniczy (ewentualne luzy). Dlaczego sprawny rower jest tak ważny? Czym mniej awarii, tym więcej czasu na trasę, zwiedzanie i odpoczynek. Przewodnik pomoże zmienić dętkę, nasmarować łańcuch, podregulować podstawowe elementy, ale już nie scentruje koła, czy nie dokona naprawy roweru. W takich sytuacjach konieczna jest wizyta w serwisie. A to skutkuje dodatkowymi kosztami dla uczestnika oraz straconym dniem jazdy.

Ważne jest, żeby rower był dopasowany do Twojej budowy ciała. Zwróć uwagę, czy masz dobrze ustawione siodełko, klamki hamulcowe, kierownicę. Jest to ważne na wyprawie, ponieważ jeździmy codziennie po kilkadziesiąt kilometrów. W trakcie wyjazdu będziesz odczuwał dyskomfort w wyniku złego ustawienia roweru taki jak ból pleców, barków, nadgarstków czy kolan.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą:

Do roweru: zapasowa dętka x 2, zapasowe klocki, hak do przerzutek, oświetlenie do roweru, spinka do łańcucha, kask (zalecamy), zapięcie do roweru, smar do łańcucha, jeśli posiadasz niestandardową część, która wymaga wyjątkowego klucza, zabierz go koniecznie.

Ubrania: chustka na głowę (buffa), okularki, kurtka przeciwdeszczowa/przeciwwietrzna, bluzka z długim rękawem, koszulka z krótkim rękawem, ubranie do spania, krótkie spodenki, wygodne spodenki na rower, długie getry, długie spodnie, skarpetki, bielizna, buty na rower, buty po rowerze, klapki, rękawiczki na rower, bluza lub polar.

Kosmetyki: żel pod prysznic, pastę do zębów, krem do opalania z filtrem,  szczoteczka, szampon, mały ręcznik turystyczny szybkoschnący

Dokumenty: WAŻNY dowód osobisty lub paszport.

Apteczka (przewodnik będzie mieć, ale jak masz to możesz wziąć): maść na stłuczenia, leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, krople żołądkowe, coś na oparzenia, plastry, bandaż elastyczny, gaza, octenisept, koniecznie zabierz leki, które zażywasz systematycznie. Jeśli cierpisz na jakieś schorzenie, o którym powinien wiedzieć przewodnik,  poinformuj go wcześniej (np. mocna alergia, padaczka, cukrzyca, astma etc)

Kieszonkowe: 70-100€ oczywiście zależy to od każdego indywidualnie.

Oczywiście są to rzeczy sugerowane. Stworzyliśmy tę listę, aby było łatwiej się spakować. Więcej informacji o tym jak się przygotować do wyjazdu.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli chodzi o ten wyjazd, to przygotowanie kondycyjne nie musi być na wysokim poziomie. Jesli jesteś w stanie przejechać ok 50km na rowerze po płasikm i utwardzonym terenie to dasz radę! Jeśli mimo wszystko nie czujesz się na siłach, zachęcamy wynająć od Nas rower elektryczny (200 zł za cały wyjazd)

Termin

09.08 – 11.08.24 | 1190PLN

Cena obejmuje:

 • 2 noclegi w hotelach 3***
 • śniadania
 • licencjonowanego przewodnika miasta Wiedeń
 • opieke instruktora turystyki rowerowej
 • ślady tras gpx
 • przejazd komfortowym busem na trasie Kraków – Wiedeń – Bratysława – Kraków
 • transport bagaży i rowerów
 • ubezpieczenie KL i NW
 • opłatę klimatyczną
 • składkę TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • biletów na dodatkowe atrakcje
 • wyżywienia (śnidania w cenie)

Opcjonalnie:

 • wynajem roweru elektrycznego 350zł
 • wynajem roweru manualnego 150zł
 • wynajem kasku 30zł
 • koszulka Wynajmij Wakacje sportowa 150zł
 • koszulka Wynajmij Wakacje bawełniania 50zł

Po zapisaniu się na wyjazd potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata zaliczki do 3 dni od wysłania formularza zgłoszeniowego.

Dane do przelewu:
OdbiorcaBartłomiej Ramza
Numer:83 1090 2011 0000 0001 5080 5478
Kwota: 30% całkowitej kwoty
Tytuł: Nazwa wyprawy / data wyprawy / Imię Nazwisko Uczestnika

Dopłata:
Pozostała kwota wyprawy płatna najpóźniej 30 dni przed wyjazdem na ten sam nr rachunku z takim samem tytułem wpłaty.

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Stowarzyszenie koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny. Szczegóły patrz Regulamin

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wyprawy. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie: Śpimy w hotelach 3-gwiazdkowych, pokoje 2/3 osobowe. Śniadanie dostępne w hotelach za dodatkową opłatą, 10€.

Telefon

539 826 071

Email

biuro@wynajmijwakacje.pl

Adres

Stefana Batorego 2, 34-120 Andrychów