Sycylia

Sezon:  05.04-12.04.24
Kraj Włochy
Technika:   3/5
Kondycja:   3/5
Zakwaterowanie Apartamenty
Wyżywienie:   Śniadania
Liczba miejsc:  8
Cena:  2990PLN+Loty 

Opis

Program

Sprzęt

Cena i terminy

Informacje dodatkowe

Opis

* ROWER ELEKTRYCZNY W CENIE [ LINK ]

Wycieczka rowerowa po Sycylii to niezapomniane doświadczenie, które pozwoli Ci odkryć uroki i bogactwo tej włoskiej wyspy. Sycylia jest największą wyspą na Morzu Śródziemnym i ma wiele do zaoferowania zarówno miłośnikom przyrody, jak i kultury.

Twoja wycieczka rozpoczyna się w Palermo, stolicy Sycylii. Palermo to miasto pełne kontrastów, które łączy wpływy arabskie, normańskie i barokowe. Przejeżdżając przez jego ulice, będziesz podziwiać piękne kościoły, pałace i katedry.

Choć w naszym planie stawiamy głównie na aktywną formę spędzania czasu to nie zabraknie chwil na klasyczna objazdówkę topowych miejsc na Sycylli takich jak Syrakuzy, Agrigento czy chociażby nadmorska Taormina

Oczywiście obowiązkowym punktem na trasie musi być wulkan Etna, który jest jednym z największych aktywnych wulkanów na świecie. Przeznaczyliśmy dwa dni rowerowe na Etnę! W pierwszy dzień objedziemy sobie wulkan dookoła, a w następny spróbujemy wyjechać na blisko 3000m.n.p.m podziwiając spektakularne krajobrazy i żywą przyrodę.

Podczas całej wycieczki będziesz mieć okazję cieszyć się malowniczymi krajobrazami, przepięknymi wybrzeżami, gajami oliwnymi i winnicami.  Nie ominie nas również możliwość spróbowania tradycyjnej sycylijskiej kuchni, która jest znana z tych bardziej pysznych!

Program

Postawiliśmy tym razem na transfery lotnicze.
Ekipa WW wraz z rowerami będzie już na Ciebie czekać w Katanii na lotnisku!

05.04 – 12.04.24

Lot z Krakowa do Katanii
05.04 FR 2726 | KRK 14:05 – 16:30 CAT
Lot z Katanii do Krakowa
12.04 FR 2727 | CAT 16:55 – 19:20 KRK.

Przed zakupem biletu prosimy o kontakt w celu potwierdzenia wolnego miejsca na wyjeździe.

PROGRAM:

1.Dzień (Piątek)
Przylot po południu na Sycylię, a następnie transfer w miejsce zakwaterowanie.
Wieczorem zachęcamy do wspólnego zwiedzania Katanii oraz integracyjnej kolacji.

2. Dzień Dookoła Etny 89KM | 2300M UP

Etna, znana również jako Mount Etna, to wulkan znajdujący się na wschodnim wybrzeżu. Jest to najwyższy czynny wulkan w Europie i jedno z najbardziej imponujących miejsc na Sycylii. Można zobaczyć fumarole, czyli wydobywające się z otworów wulkanicznych pary i gazów, a także różnokolorowe skały i formacje geologiczne. Oprócz wulkanicznych atrakcji, okolica Etny oferuje również piękne krajobrazy, takie jak lasy, winnice i malownicze wioski.

 

3. Dzień Wspinaczka rowerowa pod Etnę (Pizzi Deneri)  64KM | 2800M
Zobaczymy jak będze z formą w ekipie, ale chcielibyśmy wyruszyć spod samego oceanu!

Wieczorem dla najbardziej wytrwałych, wycieczka busem do niepowtarzalnej Taorminy na spacer po mieście i kolację.
Jest to popularny cel turystyczny, znany z pięknych widoków, zabytków i atmosfery pełnej uroku. W samym centrum Taorminy znajduje się Corso Umberto, główna ulica miasta, pełna butików, sklepów, restauracji i kawiarni. To idealne miejsce na spacer, aby poczuć urok miejsca, cieszyć się zakupami i spróbować sycylijskich specjałów.

4. Dzień Syrakuzy – Marzamemi 60KM | 500M UP

Rozpoczynamy naszą podróż w starożytnej Syrakuzach, między innymi odwiedzając Teatr Grecki i wyspę Ortigia. Następnie kierujemy się w stronę malowniczego miasta Noto, słynącego z barokowej architektury, gdzie można podziwiać takie zabytki jak Katedra Noto czy Palazzo Ducezio. Ostatecznym celem naszej podróży jest urokliwe miasteczko Marzamemi, położone nad Morzem Śródziemnym, gdzie można zrelaksować się na plaży i zachwycić widokiem wybrzeża. Ta trasa nie tylko oferuje piękne widoki, ale także możliwość zanurzenia się w bogatej historii i kulturze Sycylii.

4. Dzień Parco delle Madonie 60KM | 2150M

Parco delle Madonie to park narodowy znajdujący się na Sycylii, w północnej części wyspy. Jest to obszar górski o powierzchni około 40 000 hektarów, złożony głównie z pasm górskich Madonie. Park został ustanowiony w 1989 roku i jest jednym z najważniejszych obszarów przyrodniczych na Sycylii.
Dla miłośników przyrody i turystów, park oferuje wiele szlaków turystycznych i tras rowerowych, które umożliwiają odkrywanie piękna tego obszaru.

Na koniec dnia czeka nas wizyta w Cefalù. To urokliwe nadmorskie miasteczko położone na północnym wybrzeżu. Jest popularnym celem turystycznym ze względu na swoje piękne plaże, zabytki, urokliwą atmosferę i malownicze otoczenie. Jednym z głównych punktów orientacyjnych w Cefalù jest jego imponująca katedra, znana jako Duomo di Cefalù. Cefalù słynie również z pięknych plaż. Najbardziej znaną z nich jest plaża Spiaggia di Cefalù, która rozciąga się na północ od centrum miasta. Piasek jest biały, a woda jest krystalicznie czysta.

5. Dzień Czas na regeneracje, czy objazd busem wschodniej i centralnej części wyspy. Odwiedzimy m.in.:

Agrigento – to miasto położone na południowym wybrzeżu Sycylii we Włoszech. Jest znane głównie z imponujących ruin starożytnego miasta greckiego zwanego Valle dei Templi (Dolina Świątyń). Ruiny te zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i są jednym z najważniejszych miejsc archeologicznych na Sycylii.

Erice – znane z zachowanych średniowiecznych murów obronnych, kamiennych uliczek, pięknych kościołów i zamku. Wchodząc do miasteczka, można poczuć się jak przeniesiony w czasie do średniowiecza, ze względu na jego architekturę i atmosferę. Jednym z głównych punktów orientacyjnych w Erice jest Castello di Venere (Zamek Wenus) – warowny kompleks zbudowany przez Normańczyków. Z zamku roztacza się spektakularny widok na wybrzeże i okolicę.

Schody Turków – znane również jako Scala dei Turchi, to naturalna formacja skalna położona niedaleko miasta Realmonte, na wybrzeżu Sycylii we Włoszech. Jest jednym z najbardziej charakterystycznych i imponujących miejsc na wyspie. Scala dei Turchi jest zbudowana z białej masy skalnej, która tworzy strome klify i schody przypominające ogromne białe stopnie.

6. Dzień Pizzo di Mezzo & Monte Pellegrino 65KM | 1800M

Monte Pellegrino to góra znajdująca się w pobliżu Palermo na Sycylii, we Włoszech. Jest jednym z charakterystycznych elementów krajobrazu miasta i popularnym miejscem zarówno dla mieszkańców, jak i turystów.
Góra Pellegrino ma wysokość około 606 metrów nad poziomem morza i oferuje piękne widoki na Morze Tyrreńskie oraz panoramę Palermo. Na szczycie góry znajduje się sanktuarium św. Rosalii, które jest celem pielgrzymek.
Monte Pellegrino jest również znany z związanej z nim legendy o świętej Rosalii, która jest uważana za patronkę Palermo. Według legendy, święta ukrywała się w jaskini na górze Pellegrino przed plagą dżumy, a potem została tam odnaleziona.

7. Dzień Monte Catalfano 35KM | 780M UP

Monte Catalfano to góra o wysokości około 398 metrów, znajdująca się w północnej części Sycylii, niedaleko miasta Bagheria. Monte Catalfano jest popularnym miejscem dla miłośników przyrody i rowerzystów, którzy szukają pięknych widoków i możliwości na ekscytujące przejażdżki. Ze szczytu góry można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na okolicę, w tym na Morze Tyrreńskie.

8. Dzień Powrót do Polski

Po śniadaniu czas na wymeldowanie i przejazd do Katanii skąd będziemy mieli lot powrotny do Polski.
Wolny czas przed lotem możemy spędzić na plaży w Cefalu lub na dalszym zwiedzaniu Palermo lub Katanii.

 

Sprzęt

ROWER:
W cenie rower elektryczny na pełnym zawieszeniu typu FULL + kask.
Rower: Giant Trance E+3 lub podobny
Silnik: Yamaha 85Nm
Bateria: 625Wh
Przerzutka: Shimano Deore 12-rzędowa
Hamulce: tarczowe, hydrauliczne, 200mm
Wyposażenie dodatkowe: oświetlenie, uchwyt na telefon.
Warto wziąć ze sobą:
– spodenki rowerowe z gąbką
– okulary przeciwsłoneczne
– rękawiczki rowerowe

 

Termin:

05.04 – 12.04.24 | 2990PLN  + LOTY (ok 500PLN)

* ROWER ELEKTRYCZNY W CENIE [LINK]

Lot z Krakowa do Katanii
05.04 FR 2726 | KRK 14:05 – 16:30 CAT
Lot z Katanii do Krakowa
12.04 FR 2727 | CAT 16:55 – 19:20 KRK.

Cena obejmuje:

 • 7 noclegów w apartamentach
 • wynajem roweru elektrycznego na 7 dni
 • kask rowerowy
 • śniadania
 • opiekę instruktora turystyki rowerowej
 • ślady tras gpx
 • transfery lotniskowe
 • ubezpieczenie KL i NW
 • opłatę klimatyczną
 • składkę TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • biletów lotniczych (ok 500zł)
 • wyżywienia (oprócz śniadań)

Opcjonalnie:

 • koszulka Wynajmij Wakacje sportowa 150zł
 • koszulka Wynajmij Wakacje bawełniania 50zł

Po zapisaniu się na wyjazd potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata zaliczki do 2 dni od wysłania formularza zgłoszeniowego.

Dane do przelewu:
OdbiorcaBartłomiej Ramza
Numer: 83 1090 2011 0000 0001 5080 5478
Kwota: 30% całkowitej kwoty wyjazdu.
Tytuł: Nazwa wycieczki / data wyprawy / Imię Nazwisko Uczestnika

Dopłata:
Pozostała kwota wyprawy płatna najpóźniej 30 dni przed wyjazdem na ten sam nr rachunku z takim samem tytułem wpłaty.

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Stowarzyszenie koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny. Szczegóły patrz Regulamin

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wyprawy. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie: 4 noce spędzimy w Katanii, a następne 3 w Palermo.
Noclegi w apartamentach z sypialniami dwuosobowymi. łóżka podwójne i pojedyncze do wyboru.

Wyżywienie: Śniadania przyrządzane przez Ekipę WW w cenie. Zawsze są bardzo smaczne i co najważniejsze…obfite!
Dla osób wege także jesteśmy w stanie przygotować odpowiedni posiłek.

Zobacz highlight’sy na instagramie sprzed lat!

Telefon

539 826 071

Email

biuro@wynajmijwakacje.pl

Adres

Krakowska 38a, 34-120 Andrychów