Ski&Bike Zell am See

Termin: 

31.05-04.06.23

Kraj Austria
Technika:   3/5
Kondycja:   3/5
Zakwaterowanie  Domek
Wyżywienie:   Śniadania
Liczba miejsc:  8
Cena:   1990PLN

Opis

Program

Sprzęt

Cena i terminy

Informacje dodatkowe

Opis

Naszymi odbiorcami są osoby kochające sport, aktywności. W zimie jeździmy na natach, desce, a w lecie przesiadamy się na dwa kółka. A co gdyby połączyć te dwa światy w jeden czerwcowy wypad? Jest to nowość, ale jesteśmy przekonani,  że zostanie świetnie odebrana. 3 dni rowerowe, 2 dni na stoku i dodatkowo relaks w termach w Kaprun, Tauern SPA.

Region Zell am See to austriacka stolica sportu, nie ma tutaj aktywności której nie możemy uprawiać. Mnogość ścieżek rowerowych i bliskość lodowca Kitzsteinhorn zachęca turystów do przybycia tutaj już od wielu lat! Infrastruktura przygotowana przez Austriaków zadowoli najbardziej wymagających. Zapraszamy.

Program

Wyjazd w środę o 01:00 z Krakowa
Jedziemy przez Chrzanów, Katowice, Gliwice, Żory, Gorzyczki.

1.Dzień Przyjazd do  Zell am See trwa 9h, także po przyjeździe wskakujemy na rowerki i ruszamy w pierwszą traskę na rozgrzewkę.
Przygotowaliśmy na start Pętle widokową w Fürth-Kaprun 34KM | 820M UP
Wieczorem zameldowanie i pierwsza integracja. W ośrodku lub na mieście, decydujecie oczywiście Wy.

2. Dzień Saalbach – Spielberweg 50KM | 1450M

3. Dzień Wyjazd na lodowiec Kitzsteinhorn, szusujemy do godzin popołudniowych.
W razie złych warunków wybierzemy się na lodowiec Hintertux.
Wieczorem proponujemy wycieczkę do Hallstatt, malowniczej miejscowości z pocztówek austriackich.

4. Dzień W planie dwa dni jazdy na nartach, lecz jesteśmy otwarci na wasze sugestie. Po pierwszym dniu jazdy zdecydujemy czy jedziemy jeszcze raz na stok czy wolimy rowerowe szaleństw

Alternatywna trasa rowerowa:
Nordufer Zeller See – Maria Alm 50KM | 1470M UP

5. Dzień Saalfelden – Maria Alm 34KM | 950M
Po ostatniej przejażdżce, wracamy do apartamentu, bierzemy szybki prysznic i ruszamy w drogę do Polski.
Powrót do Krakowa przewidziany na 23/24.

*Jest to propozycja tras, może ona ulec zmianie. Wszystko zależy od kondycji uczestników.

Sprzęt

Jaki rower i jak go przygotować?
Przygotowane przez nas trasy dookoła Gardy i  okolicznych miasteczkach głównie prowadzą po nawierzchni utwardzonej, ale momentami spotkamy też ścieżki szutrowe. Polecamy zabrać ze sobą rower górski, trekkingowy, krosowy, gravel. Byli tacy, co pokonali trasę na rowerach szosowych, jednak trzeba mieć świadomość, że nie jest to dobry pomysł. Szerokość opon zalecana przez nas to minimum 2.0 cala. Masz wątpliwości czy Twój rower jest odpowiedni do tej trasy, to skontaktuj się z nami, doradzimy. Najważniejsze jednak, żeby rower był sprawny. Dlatego przed każdą wyprawą wskazany jest przegląd i serwis roweru.W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu.

Na co zwrócić uwagę oddając rower do serwisu?
Oddając rower do serwisu poproś o sprawdzenie takich elementów jak: łańcuch, kaseta, przednie zębatki, support w korbie, stan hamulców (olej, linki, klocki), stan opon (mogą być sparciałe), koła czy nie są scentrowane, piasta w kołach czy nie ma luzu, układ kierowniczy (ewentualne luzy). Dlaczego sprawny rower jest tak ważny? Czym mniej awarii, tym więcej czasu na trasę, zwiedzanie i odpoczynek. Przewodnik pomoże zmienić dętkę, nasmarować łańcuch, podregulować podstawowe elementy, ale już nie scentruje koła, czy nie dokona naprawy roweru. W takich sytuacjach konieczna jest wizyta w serwisie. A to skutkuje dodatkowymi kosztami dla uczestnika oraz straconym dniem jazdy.

Ważne jest, żeby rower był dopasowany do Twojej budowy ciała. Zwróć uwagę, czy masz dobrze ustawione siodełko, klamki hamulcowe, kierownicę. Jest to ważne na wyprawie, ponieważ jeździmy codziennie po kilkadziesiąt kilometrów. W trakcie wyjazdu będziesz odczuwał dyskomfort w wyniku złego ustawienia roweru taki jak ból pleców, barków, nadgarstków czy kolan.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą:

Do roweru: zapasowa dętka x 2, zapasowe klocki, hak do przerzutek, oświetlenie do roweru, spinka do łańcucha, kask (zalecamy), zapięcie do roweru, smar do łańcucha, jeśli posiadasz niestandardową część, która wymaga wyjątkowego klucza, zabierz go koniecznie.

Ubrania: chustka na głowę (buffa), okularki, kurtka przeciwdeszczowa/przeciwwietrzna, bluzka z długim rękawem, koszulka z krótkim rękawem, ubranie do spania, krótkie spodenki, wygodne spodenki na rower, długie getry, długie spodnie, skarpetki, bielizna, buty na rower, buty po rowerze, klapki, rękawiczki na rower, bluza lub polar.

Kosmetyki: żel pod prysznic, pastę do zębów, krem do opalania z filtrem,  szczoteczka, szampon, mały ręcznik turystyczny szybkoschnący

Dokumenty: WAŻNY dowód osobisty lub paszport.

Apteczka (przewodnik będzie mieć, ale jak masz to możesz wziąć): maść na stłuczenia, leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, krople żołądkowe, coś na oparzenia, plastry, bandaż elastyczny, gaza, octenisept, koniecznie zabierz leki, które zażywasz systematycznie. Jeśli cierpisz na jakieś schorzenie, o którym powinien wiedzieć przewodnik,  poinformuj go wcześniej (np. mocna alergia, padaczka, cukrzyca, astma etc)

Kieszonkowe: Ok. 250 euro – oczywiście zależy to od każdego indywidualnie.

Oczywiście są to rzeczy sugerowane. Stworzyliśmy tę listę, aby było łatwiej się spakować. Więcej informacji o tym jak się przygotować do wyjazdu.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli chodzi o ten wyjazd, to przygotowanie kondycyjne jest tutaj wskazane. Przed wyprawą należy dużo jeździć na rowerze, zwłaszcza po terenie górzystym. Nie oszukujmy się, trasy w Trentino to nie tylko proste jak stół bilardowy trasy rowerowe. Do takiego intensywnego wysiłku trzeba się przygotować, albo wynająć rower elektryczny.

Termin

31.05-04.06.23 Ski&Bike Zell am See | 1690PLN

Cena obejmuje:

 • 4 noclegi w 3-gwiazdkowym hotelu apartamentowym
 • wynajem roweru elektrycznego na 5 dni
 • opiekę instruktora turystyki rowerowej
 • ślady tras gpx
 • przejazd komfortowym busem na trasie Kraków – Zell am See – Kraków
 • transport bagaży i rowerów
 • ubezpieczenie KL i NW
 • opłatę klimatyczną
 • składkę TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • biletów na dodatkowe atrakcje
 • opłaty za prom 10,30€
 • wyżywienia

Opcjonalnie:

 • wynajem kasku 30zł
 • koszulka Wynajmij Wakacje sportowa 120zł
 • koszulka Wynajmij Wakacje bawełniania 50zł

Po zapisaniu się na wyjazd potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata zaliczki do 3 dni od wysłania formularza zgłoszeniowego.

Dane do przelewu:
OdbiorcaWynajmij Wakacje Bartłomiej Ramza
Numer: 83 1090 2011 0000 0001 5080 5478
Kwota: 500 zł
Tytuł: Jezioro Garda I / data wyprawy / Imię Nazwisko Uczestnika

Dopłata:
Pozostała kwota wyprawy płatna najpóźniej 30 dni przed wyjazdem na ten sam nr rachunku z takim samem tytułem wpłaty.

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Stowarzyszenie koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny. Szczegóły patrz Regulamin

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wyprawy. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Dodatkowe informacje

Wyżywienie: Śniadania w cenie. Nieopodal hotelu mamy kilka supermarketów, gdzie pod wieczór jeździmy na zakupy. Jeśli chodzi o obiady to zazwyczaj posiłkujemy się w restauracjach nieopodal naszych tras rowerowych. Chyba nikogo nie musimy przekonywać, że będąc w Austrii warto spróbować Winner Schnitzla i nie tylko to! Wieczorem gdy grupa będzie chętna możemy sobie urządzić  integracyjnego grilla.

Apartament: Do dyspozycji mamy duży apartament z 4 sypialniami (3 dwuosobowe, jedna czteroosobowa). Z balkonu cudowny widok na Zell am See.

Telefon

539 826 071

Email

biuro@wynajmijwakacje.pl

Adres

Stefana Batorego 2, 34-120 Andrychów