Wzdłuż Bałtyku – R10

Termin:  08.08-14.08
Kraj Polska
Technika:   1/5
Kondycja:  2/5
Zakwaterowanie Kemping
Wyżywienie:   Własne
Liczba miejsc: 12
Cena:  1390PLN

Opis

Program

Sprzęt

Cena i terminy

Informacje dodatkowe

Opis

Wyjazd nad Bałtyk większości kojarzy się z pobytem w jednej z nadmorskiej miejscowości. Można jednak inaczej – odwiedzić je wszystkie i do tego na rowerze. Wzdłuż wybrzeża Bałtyku ciągnie się trasa rowerowa, dzięki której można poznać wszystkie najciekawsze miejsca nad polskim morzem. Od Świnoujścia, aż po Hel, przeżyj wyprawę z noclegami pod namiotem, wspólne wieczorne śpiewy przy ognisku. Masz gitarę? weź koniecznie! Urwij się od miejskiego zgiełku i oddaj naturze. 

Trasa R10 to szlak rowerowy będący częścią wielkiej sieci szlaków rowerowych w całej Europie. Szlaków EuroVelo jest 17 i projekt ten miał być symbolem takiej jednoczącej się Europy. Jest szlak EuroVelo biegnący wybrzeżem Atlantyku, Szlak Słońca, Szlak Europy Wschodniej, Szlak Stolic Europejskich i wiele wiele innych. A jednym z najdłuższych jest liczący sobie 9 tysięcy kilometrów EuroVelo wokoło Bałtyku, którym pojedziemy My!

Dla chętnych istneje możliwość noclegu w hotelu/pensjonacie za dodatkową opłatą.

Program

1.Dzień Przejazd z Krakowa/Katowic do Świnoujścia, wieczorem wspólna integracja.

2. Dzień Świnoujście – Niechorze 75KM | 320M

3. Dzień Niechorze – Mielno 75 KM | 260M

4. Dzień Mielno – Ustka 87KM | 310M

5. Dzień Ustka – Łeba 64KM | 410M

6. Dzień Łeba – Chłapowo 65KM | 330M

7. Dzień Chłapowo Hel 39KM | 20M

Transfer do Trójmiasta, spacer, obiadokolacja i powrót do Katowic/Krakowa

 

 

Sprzęt

Jaki rower i jak go przygotować?
Trasa wzdłuż wybrzeża Bałtyku poprowadzona jest w większości po utwardzonej nawierzchni, pozostała część to szutrowe ścieżki, momentami zasypane piaskiem. Także rower trekkingowy i krossowy, górski, gravel da sobie radę. Jesli mimo wszystko masz wątpliwości czy Twój rower jest odpowiedni do tej trasy, to skontaktuj się z nami, doradzimy. Najważniejsze jednak, żeby rower był sprawny. Dlatego przed każdą wyprawą wskazany jest przegląd i serwis roweru.W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu.

Na co zwrócić uwagę oddając rower do serwisu?
Oddając rower do serwisu poproś o sprawdzenie takich elementów jak: łańcuch, kaseta, przednie zębatki, support w korbie, stan hamulców (olej, linki, klocki), stan opon (mogą być sparciałe), koła czy nie są scentrowane, piasta w kołach czy nie ma luzu, układ kierowniczy (ewentualne luzy). Dlaczego sprawny rower jest tak ważny? Czym mniej awarii, tym więcej czasu na trasę, zwiedzanie i odpoczynek. Przewodnik pomoże zmienić dętkę, nasmarować łańcuch, podregulować podstawowe elementy, ale już nie scentruje koła, czy nie dokona naprawy roweru. W takich sytuacjach konieczna jest wizyta w serwisie. A to skutkuje dodatkowymi kosztami dla uczestnika oraz straconym dniem jazdy.

Ważne jest, żeby rower był dopasowany do Twojej budowy ciała. Zwróć uwagę, czy masz dobrze ustawione siodełko, klamki hamulcowe, kierownicę. Jest to ważne na wyprawie, ponieważ jeździmy codziennie po kilkadziesiąt kilometrów. W trakcie wyjazdu będziesz odczuwał dyskomfort w wyniku złego ustawienia roweru taki jak ból pleców, barków, nadgarstków czy kolan.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą:

Do roweru: zapasowa dętka x 2, zapasowe klocki, hak do przerzutek, oświetlenie do roweru, spinka do łańcucha, kask (zalecamy), zapięcie do roweru, smar do łańcucha, jeśli posiadasz niestandardową część, która wymaga wyjątkowego klucza, zabierz go koniecznie.

Ubrania: chustka na głowę (buffa), okularki, kurtka przeciwdeszczowa/przeciwwietrzna, bluzka z długim rękawem, koszulka z krótkim rękawem, ubranie do spania, krótkie spodenki, wygodne spodenki na rower, długie getry, długie spodnie, skarpetki, bielizna, buty na rower, buty po rowerze, klapki, rękawiczki na rower, bluza lub polar.

Kosmetyki: żel pod prysznic, pastę do zębów, krem do opalania z filtrem,  szczoteczka, szampon, mały ręcznik turystyczny szybkoschnący

Dokumenty: WAŻNY dowód osobisty lub paszport.

Apteczka (przewodnik będzie mieć, ale jak masz to możesz wziąć): maść na stłuczenia, leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, krople żołądkowe, coś na oparzenia, plastry, bandaż elastyczny, gaza, octenisept, koniecznie zabierz leki, które zażywasz systematycznie. Jeśli cierpisz na jakieś schorzenie, o którym powinien wiedzieć przewodnik,  poinformuj go wcześniej (np. mocna alergia, padaczka, cukrzyca, astma etc)

Kieszonkowe: ok. 800zł, oczywiście zależy to od każdego indywidualnie.

Oczywiście są to rzeczy sugerowane. Stworzyliśmy tę listę, aby było łatwiej się spakować. Więcej informacji o tym jak się przygotować do wyjazdu.

Co przyda mi się na kempingu?

Namiot, śpiwór, materac dmuchany/karimata/materac samopompujący, kubek, talerz, sztućce.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Przygotowanie kondycyjne na przeciętnym poziomie, ale mimo wszystko należy dużo jeździć przed wycieczką, aby nasze cztery literki nie boały po pierwszych dniach jazdy 😉 Jeśli mimo wszystko nie czujesz się na siłach, zachęcamy wynająć od Nas rower elektryczny (350 zł za cały wyjazd)

Termin

08.08 – 14.08.22 | 1390PLN

Cena nie obejmuje:

 • 6 noclegów na kempingu
 • bus serwisowy na trasie
 • ślady tras gpx
 • transport bagaży
 • ubezpieczenie KL i NW
 • opłatę klimatyczną
 • składkę TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • biletu na dodatkowe atrakcje
 • wynajmu namiotu (patrz niżej 'opcjonalnie’)
 • wyżywienia

   Opcjonalnie:

   • wynajem namiotu
    2os |  jedna pomieszczenie | 100zł
    4os | dwie sypialnie + przedsionek | 200zł
   • wynajem roweru elektrycznego 240zł
   • wynajem roweru manualnego 120zł
   • wynajem kasku 30zł
   • koszulka Wynajmij Wakacje sportowa 120zł
   • koszulka Wynajmij Wakacje bawełniania 50złDla chętnych istneje możliwość noclegu w hotelu/pensjonacie za dodatkową opłatą.

   Po zapisaniu się na wyjazd potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata zaliczki do 3 dni od wysłania formularza zgłoszeniowego.

   Dane do przelewu:
   OdbiorcaBartłomiej Ramza
   Numer: 40 1020 1433 0000 1702 0102 9800
   Kwota: 300 zł
   Tytuł: Wokol Tatr / data wyprawy / Imię Nazwisko Uczestnika

   Dopłata:
   Pozostała kwota wyprawy płatna najpóźniej 30 dni przed wyjazdem na ten sam nr rachunku z takim samem tytułem wpłaty.

   Rezygnacja z wyjazdu:
   W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Stowarzyszenie koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny. Szczegóły patrz Regulamin

   Potwierdzenie wyjazdu
   Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wyprawy. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

   Dodatkowe informacje:

   Zakwaterowanie: Kempingi znajdują się będą do 200m od plaży. Jeśli ktoś będzie chętny nasz kierowca z busa operacyjnego do przewożenia bagaży może rozkładać.

    

   Telefon

   539 826 071

   Email

   biuro@wynajmijwakacje.pl

   Adres

   Stefana Batorego 2, 34-120 Andrychów