Z Porto do Lizbony

Sezon:  02.10-11.10.22
Kraj Portugalia
Technika:   1/5
Kondycja:   3/5
Zakwaterowanie Hotele
Wyżywienie:   Śniadania
Liczba miejsc:  10
Cena:   2990PLN + Loty

Opis

Program

Sprzęt

Cena i terminy

Informacje dodatkowe

Opis

Ta wycieczka rowerowa z przewodnikiem to piękna podróż wzdłuż portugalskiego wybrzeża oraz zwiedzanie wielu zabytków kulturalnych i historycznych. Łączy dwa główne miasta Portugalii, Porto, i jej tętniącą życiem stolicę Lizbonę, ale także wiele nadmorskich miejscowości, takich jak Figueira da Foz, Nazare czy Óbidos, miasto otoczone murami.

Ciesz się Porto, miastem światowego dziedzictwa UNESCO w Europie Zachodniej i poznaj jego słynne wino i gastronomię, podziwiaj Aveiro, zwane Portugalską Wenecją, i przyjedź do Lizbony, miasta, które było inspiracją dla wielu artystów, pisarzy, fotografów i filmowców na przestrzeni wieków. Podziwiaj jego jaskrawo kolorowe budynki rozsiane po zboczach, uderzające dachy w kolorze ochry, pokryte dachówkami z fasady budynków i wąskie, kręte uliczki średniowiecznych dzielnic. Jest to jedna z najlepszych europejskich stolic i wspaniałe osiągnięcie ludzkości, do którego można dojechać rowerem w towarzystwie przepięknej matki natury!

Program

1.Dzień Przylot do Portugali w godzinach popołudniowych, transport z lotniska do hotelu, zwiedzanie miasta.

2. Dzień  Porto – Espinho 25KM | 50M

Dalsza część zwiedzania Porto plus pierwszy krótki odcinek do Espinho.

3. Dzień Espinho – Aveiro 60KM | 150M

4. Dzień Aveiro – Figueira da Foz 75KM | 450M

5. Dzień Figueira da Foz – Nazare 81KM | 650M

6. Dzień Nazare – Peniche 61KM | 850M

7. Dzień Peniche – Sintra 79 KM | 1170M

8. Dzień Sintra – Lizbona 35KM | 350M

9.Dzień Dalsza część zwiedzania zwiedzanie Lizbony i lot w nocy do Polski.

Sprzęt

Jaki rower i jak go przygotować?
Przygotowane przez nas trasy głównie prowadzą po nawierzchni utwardzonej, ale momentami spotkamy też ścieżki szutrowe. Polecamy zabrać ze sobą rower górski, trekkingowy, krosowy, gravel. Byli tacy, co pokonali trasę na rowerach szosowych, jednak trzeba mieć świadomość, że nie jest to dobry pomysł. Szerokość opon zalecana przez nas to minimum 2.0 cala. Masz wątpliwości czy Twój rower jest odpowiedni do tej trasy, to skontaktuj się z nami, doradzimy. Najważniejsze jednak, żeby rower był sprawny. Dlatego przed każdą wyprawą wskazany jest przegląd i serwis roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu.

Na co zwrócić uwagę oddając rower do serwisu?
Oddając rower do serwisu poproś o sprawdzenie takich elementów jak: łańcuch, kaseta, przednie zębatki, support w korbie, stan hamulców (olej, linki, klocki), stan opon (mogą być sparciałe), koła czy nie są scentrowane, piasta w kołach czy nie ma luzu, układ kierowniczy (ewentualne luzy). Dlaczego sprawny rower jest tak ważny? Czym mniej awarii, tym więcej czasu na trasę, zwiedzanie i odpoczynek. Przewodnik pomoże zmienić dętkę, nasmarować łańcuch, podregulować podstawowe elementy, ale już nie scentruje koła, czy nie dokona naprawy roweru. W takich sytuacjach konieczna jest wizyta w serwisie. A to skutkuje dodatkowymi kosztami dla uczestnika oraz straconym dniem jazdy.

Ważne jest, żeby rower był dopasowany do Twojej budowy ciała. Zwróć uwagę, czy masz dobrze ustawione siodełko, klamki hamulcowe, kierownicę. Jest to ważne na wyprawie, ponieważ jeździmy codziennie po kilkadziesiąt kilometrów. W trakcie wyjazdu będziesz odczuwał dyskomfort w wyniku złego ustawienia roweru taki jak ból pleców, barków, nadgarstków czy kolan.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą:

Do roweru: zapasowa dętka x 2, zapasowe klocki, hak do przerzutek, oświetlenie do roweru, spinka do łańcucha, kask (zalecamy), zapięcie do roweru, smar do łańcucha, jeśli posiadasz niestandardową część, która wymaga wyjątkowego klucza, zabierz go koniecznie.

Ubrania: chustka na głowę (buffa), okularki, kurtka przeciwdeszczowa/przeciwwietrzna, bluzka z długim rękawem, koszulka z krótkim rękawem, ubranie do spania, krótkie spodenki, wygodne spodenki na rower, długie getry, długie spodnie, skarpetki, bielizna, buty na rower, buty po rowerze, klapki, rękawiczki na rower, bluza lub polar.

Kosmetyki: żel pod prysznic, pastę do zębów, krem do opalania z filtrem,  szczoteczka, szampon, mały ręcznik turystyczny szybkoschnący

Dokumenty: WAŻNY dowód osobisty lub paszport.

Apteczka (przewodnik będzie mieć, ale jak masz to możesz wziąć): maść na stłuczenia, leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, krople żołądkowe, coś na oparzenia, plastry, bandaż elastyczny, gaza, octenisept, koniecznie zabierz leki, które zażywasz systematycznie. Jeśli cierpisz na jakieś schorzenie, o którym powinien wiedzieć przewodnik,  poinformuj go wcześniej (np. mocna alergia, padaczka, cukrzyca, astma etc)

Kieszonkowe: Ok. 300 euro – oczywiście zależy to od każdego indywidualnie.

Oczywiście są to rzeczy sugerowane. Stworzyliśmy tę listę, aby było łatwiej się spakować. Więcej informacji o tym jak się przygotować do wyjazdu.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli chodzi o ten wyjazd, to przygotowanie kondycyjne jest tutaj wskazane. Przed wyprawą należy dużo jeździć na rowerze, zwłaszcza po terenie górzystym. Nie oszukujmy się, trasy w Trentino to nie tylko proste jak stół bilardowy trasy rowerowe. Do takiego intensywnego wysiłku trzeba się przygotować, albo wynająć rower elektryczny.

Termin

02.10-11.10.22 | 2990PLN + Loty

Cena obejmuje:

 • 8 noclegów w hotelach
 • śniadania
 • opiekę instruktora turystyki rowerowej
 • ślady tras gpx
 • transport bagaży i rowerów z Polski do Portugali i z powrotem
 • wsparcie busa serwisowego podczas wycieczki
 • ubezpieczenie KL i NW
 • opłatę klimatyczną
 • składkę TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • biletów lotniczych (nie kupować na własną rękę, organizator będzie kupować dla całej grupy po potwierdzeniu wycieczki)
 • wyżywienia (oprócz śniadań)

Opcjonalnie:

 • wynajem roweru elektrycznego 500zł
 • wynajem roweru manualnego 200zł
 • wynajem kasku 30zł
 • koszulka Wynajmij Wakacje sportowa 120zł
 • koszulka Wynajmij Wakacje bawełniania 50zł

Po zapisaniu się na wyjazd potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata zaliczki do 3 dni od wysłania formularza zgłoszeniowego.

Dane do przelewu:
OdbiorcaBartłomiej Ramza
Numer: 40 1020 1433 0000 1702 0102 9800
Kwota: 500 zł
Tytuł: Nazwa wycieczki / data wyprawy / Imię Nazwisko Uczestnika

Dopłata:
Pozostała kwota wyprawy płatna najpóźniej 30 dni przed wyjazdem na ten sam nr rachunku z takim samem tytułem wpłaty.

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Stowarzyszenie koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny. Szczegóły patrz Regulamin

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wyprawy. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie: Będziemy spać 2/3os pokojach hotelowych, wszystkie hotele znajdują się przy naszej trasie. Śniadania w hotelu w cenie wycieczki.

Telefon

539 826 071

Email

biuro@wynajmijwakacje.pl

Adres

Stefana Batorego 2, 34-120 Andrychów