Multisport Triglav

Termin:  30.08-06.09.24
Kraj Słowenia
Technika:   2/5
Kondycja:   4/5
Zakwaterowanie  Domki
Wyżywienie:   Brak
Liczba miejsc:  8
Cena:   2790PLN

Opis

Program

Sprzęt

Cena i terminy

Informacje dodatkowe

Opis

Multisportowa wycieczka do serca Słowenii to idealne połączenie jazdy na rowerze, trekkingu, raftingu i canyoningu w zapierającej dech w piersiach alpejskiej scenerii. Jeziora polodowcowe, Bled i Bohinj, a także Park Narodowy Triglav to tylko niektóre z wyjątkowych miejsc które odwiedzimy. Ta wycieczka wymaga dość dobrego poziomu sprawności.

Jezioro Bled to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych atrakcji przyrodniczych Słowenii położona w Alpach Julijskich. Rowery zabiorą nas na szlaki wokół jeziora Bled i Bohinj, na teren Triglavskiego Parku Narodowego, czy też do zapierająciej dech w piersiach Krajńskiej Gory.

 Niedaleko jeziora Bled znajduje się wąwóz Vintgar o odługości 1,6 km połączony drewnianymi mostkami i tarasami widokowymi wśród wodospadów, basenów i kaskad. Kamienny, jednołukowy, dawny most kolejowy również góruje nad wąwozem Vintgar. Dojedziemy tam busem i będziemy spacerować po wąwozie podziwiając jego unikalną roślinność, która z pewnością Was oczaruje.

To będzie tylko delikatny prolog do tego co stanie się w kolejny dzień. Mowa tutaj o wspinaczce tuż pod szczyt Słoweni, do Triglavskiego domu na kredarici. Na pewno dobra kondycja będzie pomocna. 1500m przewyższenia na odcinku 9km.

Słowo 'multisport’ w nazwie wycieczki nie pojawiło się tutaj bez powodu. Otworzymy się także na wodne atrakcje, takie jak rafting, canyoning, kajaki górskie, czy także deski SUP. Nigdy nie miałeś okazji spróbować taki szaleństw? To najlepsze miejsce by zrobić to pierwszy raz!

Cała Ekipa WW jest podekscytowana tą wyprwą i smiało mówi jednym głosem, to jest wycieczkowy TOP 2023. Zapisy czas start!

Program

1.Dzień Wyjazd Kraków/Katowice o pólnocy (czw/pt)

Meldujemy się nad jeziorem Bled ok 10 rano.
W pierwszy dzień okrążymy urokliwe jezioro oraz odwiedzimy okoliczne wioski z piękną panoramą na szyczyt Triglavskiego PN.

2. Dzień Jazda na rowerze
Bled – Bohinjska Bistrica 56KM | 1150M

3. Dzień  Jazda na rowerze
Bled – Krajnska Gora – Bled 73KM | 1000M

5. Dzień Trekking
Wspianczka do Triglavskiego Domu na Kredarici. Nocleg w schronisku. 10KM | 1580M

4. Dzień Trekking & Rafting
Wstajemy równo ze wschodem słońca i idziemy na ferratę prowadzącą na szczyt Słowenii – Triglav.
Po zdobyciu szczytu, zejście na parking gdzie zostawiliśmy busa. Po południu Przejazd do miejscowości Bovec gdzie czekają nas najbliższe 3 noce.

6. Dzień Canyoning & Rafing na rzecze Soca.

7. Dzień Jazda na rowerze
Bovec – Talomin 52KM | 1590M

8.Dzień Jeśli grupa będzie chętna na późniejszy powrót do Polski, możemy iść na SUPa po rzece Soca, bardzo polecamy!

Następnie przejazd Bovec – Katowice/Kraków

Wyżej wymienione trasy nie są sztywnym planem wycieczki, podczas wyprawy możemy zamieniać kolejnością trasy, albo dobierać inne, wszystko zależne od kondycji i techniki uczestników, ale także warunków pogodowych.

Sprzęt

Jaki rower i jak go przygotować?
Jak sama nazwa wskazuje, najlepszym rozwiązaniem na ten wyjazd będzie rower elektryczny. Niektóre dni będą wymagać od uczestinków pokanania blisko 3000m przewyższeń, tylko osoby z bardzo dobra kondycja wytrzymaja takie trasy. Nie masz roweru elektrycznego? Wynajmij pod nas w bezkonkurencyjnej cenie 300zł za cały wyjazd.  Szerokość opon zalecana przez nas to minimum 2.4 cala. Masz wątpliwości czy Twój rower jest odpowiedni do tej trasy, to skontaktuj się z nami, doradzimy. Najważniejsze jednak, żeby rower był sprawny. Dlatego przed każdą wyprawą wskazany jest przegląd i serwis roweru.W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu.

Na co zwrócić uwagę oddając rower do serwisu?
Oddając rower do serwisu poproś o sprawdzenie takich elementów jak: łańcuch, kaseta, przednie zębatki, support w korbie, stan hamulców (olej, linki, klocki), stan opon (mogą być sparciałe), koła czy nie są scentrowane, piasta w kołach czy nie ma luzu, układ kierowniczy (ewentualne luzy). Dlaczego sprawny rower jest tak ważny? Czym mniej awarii, tym więcej czasu na trasę, zwiedzanie i odpoczynek. Przewodnik pomoże zmienić dętkę, nasmarować łańcuch, podregulować podstawowe elementy, ale już nie scentruje koła, czy nie dokona naprawy roweru. W takich sytuacjach konieczna jest wizyta w serwisie. A to skutkuje dodatkowymi kosztami dla uczestnika oraz straconym dniem jazdy.

Ważne jest, żeby rower był dopasowany do Twojej budowy ciała. Zwróć uwagę, czy masz dobrze ustawione siodełko, klamki hamulcowe, kierownicę. Jest to ważne na wyprawie, ponieważ jeździmy codziennie po kilkadziesiąt kilometrów. W trakcie wyjazdu będziesz odczuwał dyskomfort w wyniku złego ustawienia roweru taki jak ból pleców, barków, nadgarstków czy kolan.

Trekking 

Weź ze soba plecak turystyczny, wygodne buty, rękawiczki bez palców (moga byc nawet rowerowe), czapkę, komin. Jeśli często chodzisz w góry, sam najlepiej wiesz czego potrzebujesz.

Posiadasz zestaw na via ferratę? Spytaj nas przed wycieczką czy sie przyda. Gdyby umiejetności uczestników pozwoliły na wyjście na sam szczyt Triglavu (wejście via ferratą) to zrobimy to!

Rafting, Canyoning, Kajaki i SUP

Wszystkie potrzebne akcesoria i ubrania dostaniemy od przewodnika. Weź ze sobą dobry humor 😉

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą:

Do roweru: zapasowa dętka x 2, zapasowe klocki, hak do przerzutek, oświetlenie do roweru, spinka do łańcucha, kask (w razie potrzeby wynajem 30zł), zapięcie do roweru, smar do łańcucha, jeśli posiadasz niestandardową część, która wymaga wyjątkowego klucza, zabierz go koniecznie.

Ubrania: chustka na głowę (buffa), okularki, kurtka przeciwdeszczowa/przeciwwietrzna, bluzka z długim rękawem, koszulka z krótkim rękawem, ubranie do spania, krótkie spodenki, wygodne spodenki na rower, długie getry, długie spodnie, skarpetki, bielizna, buty na rower, buty po rowerze, klapki, rękawiczki na rower, bluza lub polar.

Kosmetyki: żel pod prysznic, pastę do zębów, krem do opalania z filtrem,  szczoteczka, szampon, mały ręcznik turystyczny szybkoschnący

Dokumenty: WAŻNY dowód osobisty lub paszport.

Apteczka (przewodnik będzie mieć, ale jak masz to możesz wziąć): maść na stłuczenia, leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, krople żołądkowe, coś na oparzenia, plastry, bandaż elastyczny, gaza, octenisept, koniecznie zabierz leki, które zażywasz systematycznie. Jeśli cierpisz na jakieś schorzenie, o którym powinien wiedzieć przewodnik,  poinformuj go wcześniej (np. mocna alergia, padaczka, cukrzyca, astma etc)

Kieszonkowe: Ok. 200 euro + opłaty za rafting/canyoning/supa jeśli chcesz uczestniczyć – oczywiście zależy to od każdego indywidualnie.

Oczywiście są to rzeczy sugerowane. Stworzyliśmy tę listę, aby było łatwiej się spakować. Więcej informacji o tym jak się przygotować do wyjazdu.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli chodzi o ten wyjazd, to przygotowanie kondycyjne jest tutaj wskazane. Przed wyprawą należy dużo jeździć na rowerze, zwłaszcza po terenie górzystym. Nie oszukujmy się, trasy poprowadzone przez otaczające Garde szczyty nie powitaja nas długimi płaskimi odcinakmi. Do takiego intensywnego wysiłku trzeba się bardzo solidnie przygotować, albo wynająć rower elektryczny.

Termin

30.08-06.09.23  | 2790PLN

Cena obejmuje:

 • 6 noclegów w domach wakacyjnych
 • 1 nocleg w schronisku pod Triglavem
 • opiekę instruktora turystyki rowerowej
 • ślady tras gpx
 • przejazd komfortowym busem na trasie Kraków – Triglavski PN – Kraków
 • transport bagaży i rowerów
 • ubezpieczenie KL i NW
 • opłatę klimatyczną
 • składkę TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • opłaty za rafting 50€
 • opłaty za canyoning 50€

Opcjonalnie:

 • opłata SUPa 35€
 • wynajem roweru elektrycznego 600zł
 • wynajem kasku 30zł
 • koszulka Wynajmij Wakacje sportowa 120zł
 • koszulka Wynajmij Wakacje bawełniania 50zł

Po zapisaniu się na wyjazd potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata zaliczki do 3 dni od wysłania formularza zgłoszeniowego.

Dane do przelewu:
OdbiorcaWynajmij Wakacje Bartłomiej Ramza
Numer: 83 1090 2011 0000 0001 5080 5478
Kwota: 30% całkowitej kwoty
Tytuł: Nazwa wyprawy / data wyprawy / Imię Nazwisko Uczestnika

Dopłata:
Pozostała kwota wyprawy płatna najpóźniej 30 dni przed wyjazdem na ten sam nr rachunku z takim samem tytułem wpłaty.

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Stowarzyszenie koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny. Szczegóły patrz Regulamin

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wyprawy. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Dodatkowe informacje

Zobacz film z poprzedniego wyjazdu!

Telefon

539 826 071

Email

biuro@wynajmijwakacje.pl

Adres

Stefana Batorego 2, 34-120 Andrychów