Mazury – rowery i kajaki
Termin: |
16.08-21.08.22 |
Kraj | Polska |
Technika: | 1/5 |
Kondycja: | 2/5 |
Zakwaterowanie | Dom wakacyjny |
Wyżywienie: | Własne |
Liczba miejsc: | 8 |
Cena: | 1590PLN |
Opis
Rowery na jeziora! Kraina Wielkich Jezior Mazurskich sprzyja nie tylko żeglarzom. Coraz więcej tu pięknych szlaków rowerowych i wydzielonych dróg dla rowerzystów. Leśne szutry, polne drogi i specjalnie przygotowane ścieżki w otoczeniu jezior i lasów zachęcają, by wsiąść na rower i ruszyć w podróż.
Trasa są świetnie przygotowane, po drodze czekają Miejsca Obsługi Rowerzystów, wyposażone w stojaki, ławki i stoły, tablice informacyjne, toalety oraz Miejsca Przyjazne Rowerzystom, w których można zjeść i odpocząć przed dalszą podróżą na dwóch kółkach. Jezioro Śniardwy, Nidzkie, Mamry, Dobskie, Dargin to tylko niektóre z tych które odwiedzimy podczas naszej wycieczki.
Zaplanowaliśmy także mały, ale jakże urokliwy przecinek naszej rowerowej przygody na Mazurach. Kajaki! słynny spływ rzeką Krutynią to atrakcja, który każdy Polak w swoim życiu powinien zaliczyć.
Wspólne wieczory, także nad brzegiem Jeziora, masz gitarę? weź ze soba koniecznie, pośpiewamy przy ognisku! nie wiem jak Wy, ale My na pewno nie możemy sie doczekać!
Program
1.Dzień Przejazd Kraków – Ruciane-Nida – Kraków
Po zameldowaniu się w miejscu zakwaterowania, wskakujemy na rowerki i ruszamy na pętle po okolicy. Jeśli grupa będzie chętna możemy zrobić większą trasę, wokół Jeziora Mokrego 44KM | 350M.
2. Dzień Ruciane-Nida – Mikołajki – Ruciane-Nida 63KM | 300M
3. Dzień Ruciane-Nida – Jezioro Nidzkie – Pisz – Niedźwiedzi Róg – Ruciane-Nida 74KM | 350M
4. Dzień Kajaki na rzece Kurtynia
5. Dzień Giżycko – Wilczy Szaniec – Sztynrot -Giżycko 62KM | 150M
6. Dzień Po jeziorze Orzyskim i Szwajcarii Orzyskiej 50 | 250M
Przejazd Orzysze – Kraków
Sprzęt
Jaki rower i jak go przygotować?
Leśne szutry, polne drogi i specjalnie przygotowane ścieżki asfaltowe, tak właśnie wygląda kraina 1000 jezior z perspektywy dwóch kółek. Polecamy zabrać ze sobą rower górski, trekkingowy, krosowy, gravel. Byli tacy, co pokonali trasę na rowerach szosowych, jednak trzeba mieć świadomość, że nie jest to dobry pomysł. Szerokość opon zalecana przez nas to minimum 33 mm. Masz wątpliwości czy Twój rower jest odpowiedni do tej trasy, to skontaktuj się z nami, doradzimy. Najważniejsze jednak, żeby rower był sprawny. Dlatego przed każdą wyprawą wskazany jest przegląd i serwis roweru.W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu.
Na co zwrócić uwagę oddając rower do serwisu?
Oddając rower do serwisu poproś o sprawdzenie takich elementów jak: łańcuch, kaseta, przednie zębatki, support w korbie, stan hamulców (olej, linki, klocki), stan opon (mogą być sparciałe), koła czy nie są scentrowane, piasta w kołach czy nie ma luzu, układ kierowniczy (ewentualne luzy). Dlaczego sprawny rower jest tak ważny? Czym mniej awarii, tym więcej czasu na trasę, zwiedzanie i odpoczynek. Przewodnik pomoże zmienić dętkę, nasmarować łańcuch, podregulować podstawowe elementy, ale już nie scentruje koła, czy nie dokona naprawy roweru. W takich sytuacjach konieczna jest wizyta w serwisie. A to skutkuje dodatkowymi kosztami dla uczestnika oraz straconym dniem jazdy.
Ważne jest, żeby rower był dopasowany do Twojej budowy ciała. Zwróć uwagę, czy masz dobrze ustawione siodełko, klamki hamulcowe, kierownicę. Jest to ważne na wyprawie, ponieważ jeździmy codziennie po kilkadziesiąt kilometrów. W trakcie wyjazdu będziesz odczuwał dyskomfort w wyniku złego ustawienia roweru taki jak ból pleców, barków, nadgarstków czy kolan.
Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą:
Do roweru: zapasowa dętka x 2, zapasowe klocki, hak do przerzutek, oświetlenie do roweru, spinka do łańcucha, kask (zalecamy), zapięcie do roweru, smar do łańcucha, jeśli posiadasz niestandardową część, która wymaga wyjątkowego klucza, zabierz go koniecznie.
Ubrania: chustka na głowę (buffa), okularki, kurtka przeciwdeszczowa/przeciwwietrzna, bluzka z długim rękawem, koszulka z krótkim rękawem, ubranie do spania, krótkie spodenki, wygodne spodenki na rower, długie getry, długie spodnie, skarpetki, bielizna, buty na rower, buty po rowerze, klapki, rękawiczki na rower, bluza lub polar.
Kosmetyki: żel pod prysznic, pastę do zębów, krem do opalania z filtrem, szczoteczka, szampon, mały ręcznik turystyczny szybkoschnący
Dokumenty: WAŻNY dowód osobisty lub paszport.
Apteczka (przewodnik będzie mieć, ale jak masz to możesz wziąć): maść na stłuczenia, leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, krople żołądkowe, coś na oparzenia, plastry, bandaż elastyczny, gaza, octenisept, koniecznie zabierz leki, które zażywasz systematycznie. Jeśli cierpisz na jakieś schorzenie, o którym powinien wiedzieć przewodnik, poinformuj go wcześniej (np. mocna alergia, padaczka, cukrzyca, astma etc)
Kieszonkowe: Ok. 600zł – oczywiście zależy to od każdego indywidualnie.
Oczywiście są to rzeczy sugerowane. Stworzyliśmy tę listę, aby było łatwiej się spakować. Więcej informacji o tym jak się przygotować do wyjazdu.
Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli chodzi o ten wyjazd, to przygotowanie kondycyjne jest tutaj wskazane. Przed wyprawą należy potrenować na odcinach ok 50km, teren płaski wystarczy. Jesli mimo wszystko nie czujesz się na siłach, zachęcamy do wynajęcia roweru elektrycznego, w super cenie 300zł/cały wyjazd.
Termin
16 – 21.08.2022 | 1590PLN
Cena obejmuje:
- 5 noclegów w Domu wakacyjnym, 4 sypialnie ( jedna czteroosobowa, trzy dwuosobowe)
- opiekę instruktora turystyki rowerowej
- ślady tras gpx
- przejazd komfortowym busem na trasie Kraków – Ruciane-Nida – Kraków (możliwy przejazd przez Katowice/Warszawę)
- transport bagaży i rowerów
- ubezpieczenie KL i NW
- opłatę klimatyczną
- składkę TFG i TFP
Cena nie obejmuje:
- wynajem kajaków i kapoków
- biletów na dodatkowe atrakcje
- opłat za prom, gdy wybierzemy wariant trasy z transferem wodnym (zwykle kilka złotych)
- wyżywienia
Opcjonalnie:
- wynajem roweru elektrycznego 300zł
- wynajem roweru manualnego 150zł
- wynajem kasku 30zł
- koszulka Wynajmij Wakacje sportowa 120zł
- koszulka Wynajmij Wakacje bawełniania 50zł
Po zapisaniu się na wyjazd potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata zaliczki do 3 dni od wysłania formularza zgłoszeniowego.
Dane do przelewu:
Odbiorca: Bartłomiej Ramza
Numer: 40 1020 1433 0000 1702 0102 9800
Kwota: 400 zł
Tytuł: Mazury / data wyprawy / Imię Nazwisko Uczestnika
Dopłata:
Pozostała kwota wyprawy płatna najpóźniej 30 dni przed wyjazdem na ten sam nr rachunku z takim samem tytułem wpłaty.
Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Stowarzyszenie koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny. Szczegóły patrz Regulamin
Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wyprawy. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.
Dodatkowe informacje
Wyżywienie: Śniadania i kolacje zapewne będziemy jadać w naszym domie, jest wyposażony we wszystko co potrzeba do przygotowania tych posiłków. Mamy także miejsce do grillowania, więc wspólne wieczory na tarasie mile widziane. Co do obiadów, zachęcammy do skoszkowania mazurskich specjałów w lokalnych restauracjach zlokalizowanych na naszych trasach.
Telefon
539 826 071
biuro@wynajmijwakacje.pl
Adres
Stefana Batorego 2, 34-120 Andrychów