Madera

Termin:  01-08.11.22
08-15.11.22
Kraj Portugalia
Technika:   3/5
Kondycja:   3/5
Zakwaterowanie Willa
Wyżywienie:   Własne
Liczba miejsc:  6
Cena:   od 2590PLN

Opis

Program

Co zabrać?

Cena i terminy

Informacje dodatkowe

Opis

Madera to jedna z portugalskich wysp na Oceanie Atlantyckim. Nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat. Łączy w sobie bogatą historię, widoki zapierające dech w piersiach, wspaniałą kuchnię oraz kameralne miasta, miasteczka i wioski.

Madera to jeden z najwyższych na świecie wulkanów, sama wyspa to tylko niewielka część formacji wulkanicznej, większość znajduje się pod wodami Oceanu Atlantyckiego. To co ponad oceanem jest niezwykłe, jak jeden z najwyższych i najpiękniejszych klifów Europy – Cabo Girão. Nie sposób wspomnieć o przepięknej roślinności z wawrzynami i lasami pierwotnymi, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

Madera to świetne miejsce na spędzenie urlopu, pomimo swych niewielkich rozmiarów nie będziesz się tutaj nudzić z nami. Przez tydzień poznamy nienagannie utrzymane trasy turystyczne pokazujące to co Madera ma najlepsze – unikalną przyrodę i spektakularne krajobrazy.

Program

1.Dzień Przylot w godzinach wieczornych. Transfer z lotniska do willi. Wieczorna integracja.

Sugerowany lot bezpośredni z Katowic
01.11.2022  i 08.11.2022 o 14:35 linią Wizzair. Chcąc zaoszczędzić, można wybrać lot z przesiadką. Transfery lotniskowe na Maderze do uzgodnienia.

2. Dzień Rowerowe rozpoczęcie wycieczki. Trasę zaczynamy w Funchal i udajemy się w głąb wyspy. Odwiedzimy punkt widokowy Eira do Serrado oraz Dolinę
Zakonnic. Naszym celem wycieczki będzie szczyt Pico do Arieiro z którego czeka nas długi i piękny zjazd do Funchal. 45KM | 2300M UP

3. Dzień Kolejny dzień rowerowy zaczynamy spod naszej Willi i jedziemy w kierunku Camache. Czeka nas przejażdżka po kultowej Lewadzie Serra do Faial, Powrót do wybrzeża w miejscowości Machico, gdzie znajduje się piaszczysta plaża. Przewidziana kąpiel! 56KM | 1600M UP

4. Dzień Wschód słońca na Ponta de São Lourenço, a następnie przejście
całego szlaku. Na końcu, niedaleko Casa Sardinha, przy wejściu do oceanu można wypożyczyć kajaki. Po południu zwiedzanie Funchal.

5. Dzień Wschód słońca na Pico do Arieiro. Następnie przejście całego
szlaku PR 1 Pico do Arieiro – Pico Ruivo i z powrotem.
Coasteering – wspinaczka po klifach i skoki do oceanu.

6. Dzień Wizyta w lesie wawrzynowym w Fanal.
Objazdówka po północno-zachodniej stronie wyspy. Wizyta w
Ilhéus da Ribeira da Janela, na czarnej plaży w Seixal, punktach
widokowych Véu da Noiva i Eira da Achada oraz na naturalnych
basenach w Porto Moniz. Zjazd kolejką do Achadas da Cruz.
Zachód słońca na Miradouro da Vaca.

7. Dzień Offroadowa wycieczka z Dragon Tree Travel.
Wylot do Polski w godzinach wieczornych

Wyżej wymienione trasy nie są sztywnym planem wycieczki, podczas wyprawy możemy zamieniać kolejnością trasy, albo dobierać inne, wszystko zależne od kondycji i techniki uczestników, ale także warunków pogodowych.

Co ze sobą zabrać?

Na wyjazd musisz mieć ze sobą:

Ubrania: chustka na głowę (buffa), okularki, kurtka przeciwdeszczowa/przeciwwietrzna, bluzka z długim rękawem, koszulka z krótkim rękawem, ubranie do spania, krótkie spodenki, wygodne spodenki na rower, długie getry, długie spodnie, skarpetki, bielizna, buty na rower, buty po rowerze, klapki, rękawiczki na rower, bluza lub polar.

Kosmetyki: żel pod prysznic, pastę do zębów, krem do opalania z filtrem,  szczoteczka, szampon, mały ręcznik turystyczny szybkoschnący

Dokumenty: WAŻNY dowód osobisty lub paszport.

Apteczka (przewodnik będzie mieć, ale jak masz to możesz wziąć): maść na stłuczenia, leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, krople żołądkowe, coś na oparzenia, plastry, bandaż elastyczny, gaza, octenisept, koniecznie zabierz leki, które zażywasz systematycznie. Jeśli cierpisz na jakieś schorzenie, o którym powinien wiedzieć przewodnik,  poinformuj go wcześniej (np. mocna alergia, padaczka, cukrzyca, astma etc)

Kieszonkowe: Ok. 250 euro – oczywiście zależy to od każdego indywidualnie.

Oczywiście są to rzeczy sugerowane. Stworzyliśmy tę listę, aby było łatwiej się spakować. Więcej informacji o tym jak się przygotować do wyjazdu.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Rower: Mimo rowerów elektrycznych, przygotowanie kondycyjne jest tutaj wskazane.Przed wyprawą należy dużo jeździć na rowerze, zwłaszcza po terenie górzystym. Nie oszukujmy się, trasy na Maderze z każdej strony są owiane podjazdami.

Trekking: Kilkunastokilometrowe trasy, poziom trudności technicznej jak i fizycznej umiarkowany. Podejścia bez ekspozycji.

Coasteering: Wymaga więcej odwagi niż umiejętności. Poziom dostosowany do uczestników wycieczki. Umiejętność pływania nie jest obowiązkowa. 

Termin

01 – 08.11.22  | 2590PLN

08 – 15.11.22  | 2690PLN

Cena obejmuje:

 • 7 noclegów w Willi 320m2
 • opiekę instruktora turystyki rowerowej
 • ślady tras gpx
 • transfery lotniskowe na Maderze
 • transport na terenie wyspy busem 9-osobowym
 • wynajem roweru elektrycznego na 2 doby
 • ubezpieczenie KL i NW
 • opłatę klimatyczną
 • składkę TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • biletów na dodatkowe atrakcje (coasteering, offroad)
 • biletów lotniczych
 • wyżywienia

Opcjonalnie:

 • koszulka Wynajmij Wakacje sportowa 120zł
 • koszulka Wynajmij Wakacje bawełniania 50zł

Po zapisaniu się na wyjazd potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata zaliczki do 3 dni od wysłania formularza zgłoszeniowego.

Dane do przelewu:
OdbiorcaBartłomiej Ramza
Numer: 40 1020 1433 0000 1702 0102 9800
Kwota: 800 zł
Tytuł: Madera / data wyprawy / Imię Nazwisko Uczestnika

Dopłata:
Pozostała kwota wyprawy płatna najpóźniej 30 dni przed wyjazdem na ten sam nr rachunku z takim samem tytułem wpłaty.

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Stowarzyszenie koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny. Szczegóły patrz Regulamin

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wyprawy. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Dodatkowe informacje

Wyżywienie: Śniadania i kolacje będziemy przygotowywać wspólnie. Obiady w restauracjach podczas aktywności.

Zakwaterowanie: Do dyspozycji mamy willę 320m2 na który składają się: 4 sypialnie, 2 łazienki, 2 salony, kuchnia.

Telefon

539 826 071

Email

biuro@wynajmijwakacje.pl

Adres

Stefana Batorego 2, 34-120 Andrychów