Opis
Program
Co zabrać?
Cena i terminy
Informacje dodatkowe

Opis

Madera to jedna z portugalskich wysp na Oceanie Atlantyckim. Nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat. Łączy w sobie bogatą historię, widoki zapierające dech w piersiach, wspaniałą kuchnię oraz kameralne miasta, miasteczka i wioski.

Madera jest jednym z najwyższych wulkanów na świecie, sama wyspa to tylko niewielka część formacji wulkanicznej, większość znajduje się pod wodami Oceanu Atlantyckiego. To co ponad oceanem jest niezwykłe, jak jeden z najwyższych i najpiękniejszych klifów Europy – Cabo Girão. Nie sposób wspomnieć o przepięknej roślinności z wawrzynami i lasami pierwotnymi, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

Madera to świetne miejsce na spędzenie urlopu, pomimo swych niewielkich rozmiarów nie będziesz się tutaj nudzić z nami. Przez tydzień pokażemy Ci Maderę od strony unikalnej jej natury w towarzystwie urozmaiconych aktywności fizycznych. Każdy dzień wyjazdu zapadnie Ci na długo w pamięci!

Program

1.Dzień Przylot w południe, a następnie transfer z lotniska do willi. Po zameldowania pakujemy się do naszego vana i jedziemy na Półwysep Wawrzyńca, gdzie czeka na nas trekking z pięknym zachodem słońca. Na końcu, niedaleko Casa Sardinha, przy wejściu do oceanu można wypożyczyć kajaki.

2. Dzień Zaczynamy od szczypty adrenaliny, ale jak najbardziej w bezpiecznym wydaniu.
Coasteering – wspinaczka po klifach i skoki do oceanu, wymagana umiejętność pływania na poziomie podstawowym.
(dla osób które nie będą chciały uczestniczyć, przewodnik zaproponuje inne atrakcje)
Po południu wizyta w Porto da Cruz oraz Faial.

3. Dzień Rowerowe rozpoczęcie wycieczki. Trasę zaczynamy w Funchal i udajemy się w głąb wyspy. Odwiedzimy punkt widokowy Eira do Serrado oraz Dolinę
Zakonnic. Naszym celem wycieczki będzie szczyt Pico do Arieiro z którego czeka nas długi i piękny zjazd do Funchal. 45KM | 2300M UP

4. Dzień Kolejny dzień rowerowy zaczynamy spod naszej Willi i jedziemy w kierunku Camache. Czeka nas przejażdżka po kultowej Lewadzie Serra do Faial, Powrót do wybrzeża w miejscowości Machico, gdzie znajduje się piaszczysta plaża. Przewidziana kąpiel! 56KM | 1600M UP

6. Dzień Wschód słońca na Pico do Arieiro. Następnie przejście całego szlaku PR 1 Pico do Arieiro – Pico Ruivo i z powrotem. Późnym popołudniem zwiedzanie Funchal.

5. Dzień Dzisiaj przygotowaliśmy objazdówkę i dwa krótkie, ale wymagające trekkingi (nie trzeba uczestniczyć, można przejechać busem/kolejką te odcinki). Udamy się na południowo-zachodnią część wyspy. Zobaczymy niesamowite klify Cabo Girao, wodospad Anjos. Potem nadejdzie czas na pierwszy trekking PR19 Caminho Real do Paul do Mar. Kolejna cześc dnia to kultowa kolejka/trekking do do Achadas da Cruz i zachód słońca.

7. Dzień Wizyta w lesie wawrzynowym w Fanal.
Objazdówka po północno-zachodniej stronie wyspy. Wizyta w Ilhéus da Ribeira da Janela, na czarnej plaży w Seixal, punktach widokowych Véu da Noiva i Eira da Achada oraz na naturalnych basenach w Porto Moniz.
Także nie zapomnijcie wziąć stroju kąpielowego!

8. Dzień
Po śniadaniu, wyjazd na lotnisko i pożegnanie.

Wyżej wymienione trasy nie są sztywnym planem wycieczki, podczas wyprawy możemy zamieniać kolejnością trasy, albo dobierać inne, wszystko zależne od kondycji i techniki uczestników, ale także warunków pogodowych.

Co ze sobą zabrać?

Na wyjazd musisz mieć ze sobą:

Ubrania: chustka na głowę (buffa), okularki, kurtka przeciwdeszczowa/przeciwwietrzna, bluzka z długim rękawem, koszulka z krótkim rękawem, ubranie do spania, krótkie spodenki, wygodne spodenki na rower, długie getry, długie spodnie, skarpetki, bielizna, buty na rower, buty po rowerze, klapki, rękawiczki na rower, bluza lub polar.

Kosmetyki: żel pod prysznic, pastę do zębów, krem do opalania z filtrem,  szczoteczka, szampon, mały ręcznik turystyczny szybkoschnący

Dokumenty: WAŻNY dowód osobisty lub paszport.

Apteczka (przewodnik będzie mieć, ale jak masz to możesz wziąć): maść na stłuczenia, leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, krople żołądkowe, coś na oparzenia, plastry, bandaż elastyczny, gaza, octenisept, koniecznie zabierz leki, które zażywasz systematycznie. Jeśli cierpisz na jakieś schorzenie, o którym powinien wiedzieć przewodnik,  poinformuj go wcześniej (np. mocna alergia, padaczka, cukrzyca, astma etc)

Kieszonkowe: Ok. 250 euro – oczywiście zależy to od każdego indywidualnie.

Oczywiście są to rzeczy sugerowane. Stworzyliśmy tę listę, aby było łatwiej się spakować. Więcej informacji o tym jak się przygotować do wyjazdu.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Rower: Mimo rowerów elektrycznych, przygotowanie kondycyjne jest tutaj wskazane.Przed wyprawą należy dużo jeździć na rowerze, zwłaszcza po terenie górzystym. Nie oszukujmy się, trasy na Maderze z każdej strony są owiane podjazdami.

Trekking: Kilkunastokilometrowe trasy, poziom trudności technicznej jak i fizycznej umiarkowany. Podejścia bez ekspozycji.

Coasteering: Wymaga więcej odwagi niż umiejętności. Poziom dostosowany do uczestników wycieczki. Umiejętność pływania nie jest obowiązkowa.

Termin

05.11 – 12.11.24  3190PLN
Lot z Katowic na Maderę:
05.11 W61029 | KTW 07:10 – 11:35 FNC.
Lot z Madery do Katowic:
12.11 W61030 | FNC 12:15 – 18:15 KTW.

Przed zakupem biletu prosimy o kontakt w celu potwierdzenia wolnego miejsca na wyjeździe.

Cena obejmuje:

 • 7 noclegów w Willi 320m2
 • śniadania
 • opiekę instruktora turystyki rowerowej
 • ślady tras gpx
 • transfery lotniskowe na Maderze
 • transport na terenie wyspy busem 9-osobowym
 • wynajem roweru elektrycznego MTB na 2 doby
 • ubezpieczenie KL i NW
 • opłatę klimatyczną
 • składkę TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • biletów na ewentualne dodatkowe atrakcje (coasteering, offroad, canyoning)
 • biletów lotniczych
 • wyżywienia, oprócz śniadań

Opcjonalnie:

 • dopłata za rower Fully E-Bike 60€
  (w cenie Hardtail E- Bike)
 • koszulka Wynajmij Wakacje sportowa 150zł
 • koszulka Wynajmij Wakacje bawełniana 50zł

Po zapisaniu się na wyjazd potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata zaliczki do 2 dni od wysłania formularza zgłoszeniowego.

Dane do przelewu:
OdbiorcaWynajmij Wakacje Bartłomiej Ramza
Numer: 83 1090 2011 0000 0001 5080 5478
Kwota: 30% całej kwoty wycieczki.
Tytuł: Nazwa wyprawy / data wyprawy / Imię Nazwisko Uczestnika

Dopłata:
Pozostała kwota wyprawy płatna najpóźniej 30 dni przed wyjazdem na ten sam nr rachunku z takim samem tytułem wpłaty.

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Stowarzyszenie koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny. Szczegóły patrz Regulamin

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wyprawy. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Zapisując się na wyjazd poprzez formularz zgłoszeniowy akceptujesz warunki rezygnacji z wyjazdu.

Dodatkowe informacje

Wyżywienie: Śniadania w cenie. Obiady/obiadokolacje w restauracjach podczas aktywności. Na Maderze ceny bardzo przystępne, zbliżone do polskich.

Zakwaterowanie: Do dyspozycji mamy willę 320m2 na który składają się: 4 sypialnie, 2 łazienki, 2 salony, kuchnia, taras i garaż.

Telefon

539 826 071

Email

biuro@wynajmijwakacje.pl

Adres

Stefana Batorego 2, 34-120 Andrychów