Livigno

Termin:  27.07-03.08.24
Kraj Włochy
Technika:   3/5
Kondycja:   3/5
Zakwaterowanie  Apartamenty
Wyżywienie:  Śniadania
Liczba miejsc:  8
Cena:   2990PLN

Opis

Program

Sprzęt

Cena i terminy

Informacje dodatkowe

Opis

Livigno położone jest na wysokości 1800 metrów nad poziomem morza. i otoczone masywnymi górami, których szczyty sięgają 3000 m. Alpy, które na pierwszy rzut oka z dna doliny wydają się strome, a czasem wręcz niedostępne. Tutejsze góry oferują jednak wiele różnych tras. Co ciekawe, duża część oznakowanych szlaków jest oficjalnie przygotowana jako szlaki piesze i rowerowe. Mamy tu na myśli nie tylko tereny przeznaczone na bikeparki, ale również typowe szlaki turystyczne, które prowadzą w góry znacznie dalej niż jakikolwiek wyciąg narciarski. Oczywiście dużo łatwiej jest szybko i wygodnie wjechać na szczyt windą, ale my zabieramy ze sobą elektryczne maszyny i będziemy chcieli zobaczyć coś więcej niż tylko zapierające dech w piersiach zjazdy po singlach.

Większość szlaków tutaj składa się z ładnych nasypów i wałków. Nie znajdziesz na nich żadnych trudnych technicznie elementów. Nastawiony bardziej na płynność jazdy połączoną z podziwianiem pięknych widoków dookoła. To świetne miejsce dla początkujących i średniozaawansowanych rowerzystów górskich, którzy chcą miło spędzić dzień na rowerze. Dla tych, którzy chcą zobaczyć trochę więcej okolicy, zaproponujemy wymagającą trasę Tutti Frutti Epic.

Przygotuj się na tydzień wypełniony alpejskim rajem widokowym. Jesteśmy przekonani, że przywieziesz ze sobą wielki stos zdjęć do których, będziesz wracać z zachwytem przez długie lata!

Program

1.Dzień Przejazd Kraków/Katowice – Livigno
Wyjeżdżamy z Krakowa ok godziny 5:00
Na miejscu jesteśmy ok godziny 19:00

*możliwy także transfer z lotniska w Bergamo (BGY), przed rezerwacją biletów prosimy o kontakt z nami.

2. Dzień
Trasa: Malaga di Federia 
Dystans: 37KM
Przewyższenie: 1500M

3. Dzień
Trasa: Val Mora
Dystans: 55 KM
Przewyższenie: 1580M

4. Dzień
Trasa: Sankt Moritz
Dystans: 88KM
Przewyższenie 2100M

5. Dzień
Trasa: Pętla Livigno lub Singletracki
Dystans:25KM
Przewyższenie: 800M

6. Dzień
Trasa: Passo Stelvio
Dystans: 89KM
Przewyższenie: 3300M

7. Dzień
Trasa: Mine
Dystans: 30KM
Przewyższenie: 1000M

8. Dzień Przejazd Livigno – Katowice/Kraków
Wyjazd z Livigno o 6 rano
Powrót do Polski zaplanowany na godzinę 20:00

Wyżej wymienione trasy nie są sztywnym planem wycieczki, podczas wyprawy możemy zamieniać kolejnością trasy, albo dobierać inne. Wszystko będzie zależne od kondycji i techniki uczestników, ale także warunków pogodowych.

Sprzęt

Jaki rower i jak go przygotować?
Najlepszym rozwiązaniem na ten wyjazd będzie rower elektryczny. Niektóre dni będą wymagać od uczestinków pokonania blisko 3000m przewyższeń, tylko osoby z bardzo dobra kondycja wytrzymają takie trasy. Nie masz roweru elektrycznego? Wynajmij od nas w bezkonkurencyjnej cenie 500zł za cały wyjazd.  Szerokość opon zalecana przez nas to minimum 2.4 cala. Masz wątpliwości czy Twój rower jest odpowiedni do tej trasy, to skontaktuj się z nami, doradzimy. Najważniejsze jednak, żeby rower był sprawny. Dlatego przed każdą wyprawą wskazany jest przegląd i serwis roweru.W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu.

Na co zwrócić uwagę oddając rower do serwisu?
Oddając rower do serwisu poproś o sprawdzenie takich elementów jak: łańcuch, kaseta, przednie zębatki, support w korbie, stan hamulców (olej, linki, klocki), stan opon (mogą być sparciałe), koła czy nie są scentrowane, piasta w kołach czy nie ma luzu, układ kierowniczy (ewentualne luzy). Dlaczego sprawny rower jest tak ważny? Czym mniej awarii, tym więcej czasu na trasę, zwiedzanie i odpoczynek. Przewodnik pomoże zmienić dętkę, nasmarować łańcuch, podregulować podstawowe elementy, ale już nie scentruje koła, czy nie dokona naprawy roweru. W takich sytuacjach konieczna jest wizyta w serwisie. A to skutkuje dodatkowymi kosztami dla uczestnika oraz straconym dniem jazdy.

Ważne jest, żeby rower był dopasowany do Twojej budowy ciała. Zwróć uwagę, czy masz dobrze ustawione siodełko, klamki hamulcowe, kierownicę. Jest to ważne na wyprawie, ponieważ jeździmy codziennie po kilkadziesiąt kilometrów. W trakcie wyjazdu będziesz odczuwał dyskomfort w wyniku złego ustawienia roweru taki jak ból pleców, barków, nadgarstków czy kolan.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą:

Do roweru: zapasowa dętka x 2, zapasowe klocki, hak do przerzutek, oświetlenie do roweru, spinka do łańcucha, kask (w razie potrzeby wynajem 30zł), zapięcie do roweru, smar do łańcucha, jeśli posiadasz niestandardową część, która wymaga wyjątkowego klucza, zabierz go koniecznie.

Ubrania: chustka na głowę (buffa), okularki, kurtka przeciwdeszczowa/przeciwwietrzna, bluzka z długim rękawem, koszulka z krótkim rękawem, ubranie do spania, krótkie spodenki, wygodne spodenki na rower, długie getry, długie spodnie, skarpetki, bielizna, buty na rower, buty po rowerze, klapki, rękawiczki na rower, bluza lub polar.

Kosmetyki: żel pod prysznic, pastę do zębów, krem do opalania z filtrem,  szczoteczka, szampon, mały ręcznik turystyczny szybkoschnący

Dokumenty: WAŻNY dowód osobisty lub paszport.

Apteczka (przewodnik będzie mieć, ale jak masz to możesz wziąć): maść na stłuczenia, leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, krople żołądkowe, coś na oparzenia, plastry, bandaż elastyczny, gaza, octenisept, koniecznie zabierz leki, które zażywasz systematycznie. Jeśli cierpisz na jakieś schorzenie, o którym powinien wiedzieć przewodnik,  poinformuj go wcześniej (np. mocna alergia, padaczka, cukrzyca, astma etc)

Kieszonkowe: Ok. 250 euro – oczywiście zależy to od każdego indywidualnie.

Oczywiście są to rzeczy sugerowane. Stworzyliśmy tę listę, aby było łatwiej się spakować. Więcej informacji o tym jak się przygotować do wyjazdu.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli chodzi o ten wyjazd, to przygotowanie kondycyjne jest tutaj wskazane. Przed wyprawą należy dużo jeździć na rowerze, zwłaszcza po terenie górzystym. Nie oszukujmy się, trasy poprowadzone przez otaczające Alpy nie powitają nas długimi płaskimi odcinkami.

Termin

27.07 – 03.08.23  | 2990PLN

Cena obejmuje:

 • 7 noclegów w apartamentach
 • śniadania
 • opiekę instruktora turystyki rowerowej
 • ślady tras gpx
 • przejazd komfortowym busem na trasie Kraków – Livigno – Kraków
 • transport bagaży i rowerów
 • ubezpieczenie KL i NW
 • opłatę klimatyczną
 • składkę TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • biletów na dodatkowe atrakcje
 • wyżywienia (oprócz śniadań)

Opcjonalnie:

 • wynajem roweru elektrycznego 800zł
 • koszulka Wynajmij Wakacje sportowa 150zł
 • koszulka Wynajmij Wakacje bawełniania 50zł

Po zapisaniu się na wyjazd potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata zaliczki do 3 dni od wysłania formularza zgłoszeniowego.

Dane do przelewu:
OdbiorcaBartłomiej Ramza
Numer: 83 1090 2011 0000 0001 5080 5478
Kwota: 30% całkowitej kwoty
Tytuł: Nazwa wyprawy / data wyprawy / Imię Nazwisko Uczestnika

Dopłata:
Pozostała kwota wyprawy płatna najpóźniej 30 dni przed wyjazdem na ten sam nr rachunku z takim samem tytułem wpłaty.

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Stowarzyszenie koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny. Szczegóły patrz Regulamin

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wyprawy. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Dodatkowe informacje

Wyżywienie:
Obfite śniadania w cenie.
Na trasę warto zabrać sobie coś energetycznego, np batony, banany, żelki.
Podczas kręcenia obowiązkowa kawka .
Jeśli chodzi o obiadokolacje to zazwyczaj posiłkujemy się w restauracjach w centrum Livigno. Chyba nikogo nie musimy przekonywać, że będąc we Włoszech warto skosztować tutejszej kuchni.
Jeśli grupa będzie zgoda, możemy też przygotowywać wspólne posiłki w apartamencie.

Apartamenty:
Do dyspozycji mamy dwa apartamenty 6os. Na jeden składają się dwie sypialnie dwuosobowe z łóżkami podwójnymi i piętrowymi oraz salon z rozkładaną sofą, kuchnia i łazienka.

Telefon

539 826 071

Email

biuro@wynajmijwakacje.pl

Adres

Stefana Batorego 2, 34-120 Andrychów