Garda Jędrzej Lasik

Termin:  16.08-21.08
Kraj Włochy
Technika:   2/5
Kondycja:   3/5
Zakwaterowanie  Apartamenty
Wyżywienie:   Własne
Liczba miejsc:  8
Cena:   1990PLN

Opis

Program

Sprzęt

Cena i terminy

Informacje dodatkowe

Opis

Bardzo się cieszę, że tak liczna grupa powierzyła mi odpowiedzialność zorganizowania wycieczki. Za cel stawiam sobie aby każdy wyjechał z  Włoch z wielkim uśmiechem, satysfakcja i pięknymi zdjęciami!

Zapraszamy na wycieczkę do rowerowego serca Europy.  Jezioro Garda, czarujące niebiesko-zielone jezioro idealne do odpoczynku, relaksu lub orzeźwiającej kąpieli. Czekają na Nas fantastycznie przygotowane ścieżki, zarówno płaskie, jak i te bardziej wymagające.

Luźna atmosfera, wieczorne integracje, piękne widoki, wymarzony wakacyjny reset!

Program

1.Dzień Przejazd Leszno – Lago di Garda

2. Dzień Malga Campo 43KM | 1500M

3. Dzień Sarche – Lago di Tenno 58 KM | 1100M

4. Dzień Malcesine – Limone sul Garda 49KM | 200M

5. Dzień Lago di Ledro 40KM | 1100M

7. Dzień Przejazd Lago di Garda – Leszno

Program tras jest przykładowy, wszystko może ulec zmianie, także Wy możecie mieć wpływ na program wycieczki. Jeśli chcecie  lajtowe trasy, a może  te bardziej wymagające dajcie znać, na pewno cos poradzę! Tutaj plan taki pośredni, jak ktoś bez kondycji to na pewno elektryk! możemy jechać całą ekipą elektrykami, na pewno wtedy więcej zwiedzimy i będzie większy fun, decyzja należy do Was! 

Sprzęt

Jaki rower i jak go przygotować?
Przygotowane przez nas trasy dookoła Gardy i  okolicznych miasteczkach prowadzą po nawierzchni utwardzonej oraz szutrowej. Masz swój rower i dobrą kondycję? Najlepiej sprawdzi się MTB i All-Mountain. Szerokość opon zalecana przez nas to minimum 2.2 cala. Masz wątpliwości czy Twój rower jest odpowiedni do tej trasy, to skontaktuj się z nami, doradzimy. Najważniejsze jednak, żeby rower był sprawny. Dlatego przed każdą wyprawą wskazany jest przegląd i serwis roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu.

Wynajem roweru elektrycznego (patrz zakładka 'Cena i terminy’)

Na co zwrócić uwagę oddając rower do serwisu?
Oddając rower do serwisu poproś o sprawdzenie takich elementów jak: łańcuch, kaseta, przednie zębatki, support w korbie, stan hamulców (olej, linki, klocki), stan opon (mogą być sparciałe), koła czy nie są scentrowane, piasta w kołach czy nie ma luzu, układ kierowniczy (ewentualne luzy). Dlaczego sprawny rower jest tak ważny? Czym mniej awarii, tym więcej czasu na trasę, zwiedzanie i odpoczynek. Przewodnik pomoże zmienić dętkę, nasmarować łańcuch, podregulować podstawowe elementy, ale już nie scentruje koła, czy nie dokona naprawy roweru. W takich sytuacjach konieczna jest wizyta w serwisie. A to skutkuje dodatkowymi kosztami dla uczestnika oraz straconym dniem jazdy.

Ważne jest, żeby rower był dopasowany do Twojej budowy ciała. Zwróć uwagę, czy masz dobrze ustawione siodełko, klamki hamulcowe, kierownicę. Jest to ważne na wyprawie, ponieważ jeździmy codziennie po kilkadziesiąt kilometrów. W trakcie wyjazdu będziesz odczuwał dyskomfort w wyniku złego ustawienia roweru taki jak ból pleców, barków, nadgarstków czy kolan.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą:

Do roweru: zapasowa dętka x 2, zapasowe klocki, hak do przerzutek, oświetlenie do roweru, spinka do łańcucha, kask (zalecamy), zapięcie do roweru, smar do łańcucha, jeśli posiadasz niestandardową część, która wymaga wyjątkowego klucza, zabierz go koniecznie.

Ubrania: chustka na głowę (buffa), okularki, kurtka przeciwdeszczowa/przeciwwietrzna, bluzka z długim rękawem, koszulka z krótkim rękawem, ubranie do spania, krótkie spodenki, wygodne spodenki na rower, długie getry, długie spodnie, skarpetki, bielizna, buty na rower, buty po rowerze, klapki, rękawiczki na rower, bluza lub polar.

Kosmetyki: żel pod prysznic, pastę do zębów, krem do opalania z filtrem,  szczoteczka, szampon, mały ręcznik turystyczny szybkoschnący

Dokumenty: WAŻNY dowód osobisty lub paszport.

Apteczka (przewodnik będzie mieć, ale jak masz to możesz wziąć): maść na stłuczenia, leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, krople żołądkowe, coś na oparzenia, plastry, bandaż elastyczny, gaza, octenisept, koniecznie zabierz leki, które zażywasz systematycznie. Jeśli cierpisz na jakieś schorzenie, o którym powinien wiedzieć przewodnik,  poinformuj go wcześniej (np. mocna alergia, padaczka, cukrzyca, astma etc)

Kieszonkowe: Ok. 250 euro –  zależy to od każdego indywidualnie.

Oczywiście są to rzeczy sugerowane. Stworzyliśmy tę listę, aby było łatwiej się spakować. Więcej informacji o tym jak się przygotować do wyjazdu.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli chodzi o ten wyjazd, to przygotowanie kondycyjne jest tutaj wskazane. Przed wyprawą należy dużo jeździć na rowerze, zwłaszcza po terenie górzystym. Nie oszukujmy się, trasy w Trentino to nie tylko proste jak stół bilardowy trasy rowerowe. Do takiego intensywnego wysiłku trzeba się przygotować, albo wynająć rower elektryczny.

Termin

16.08 – 21.08.22

1990PLN | Cena przy 8os
2090PLN | Cena przy 7os
2190PLN | Cena przy 6os

Cena obejmuje:

 • 4 noclegów w apartamentach w Arco
 • opiekę instruktora turystyki rowerowej
 • przejazd komfortowym busem na trasie Leszno – Jezioro Garda – Leszno
 • transport bagaży i rowerów
 • ubezpieczenie KL i NW
 • opłatę klimatyczną
 • składkę TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • biletów na dodatkowe atrakcje
 • wyżywienia

Opcjonalnie:

 • wynajem roweru elektrycznego 350zł
 • wynajem roweru manualnego 150zł
 • wynajem kasku 30zł
 • koszulka Wynajmij Wakacje sportowa 120zł
 • koszulka Wynajmij Wakacje bawełniana 50zł

Po zapisaniu się na wyjazd potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata zaliczki do 3 dni od wysłania formularza zgłoszeniowego.

Dane do przelewu:
Odbiorca: Bartłomiej Ramza
Numer: 40 1020 1433 0000 1702 0102 9800
Kwota: 500 zł
Tytuł: Jezioro Garda JL / data wyprawy / Imię Nazwisko Uczestnika

Dopłata:
Pozostała kwota wyprawy płatna najpóźniej 30 dni przed wyjazdem na ten sam nr rachunku z takim samem tytułem wpłaty.

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Stowarzyszenie koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny. Szczegóły patrz Regulamin

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wyprawy. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Dodatkowe informacje

Wyżywienie: Śniadania można wykupić sobie w hotelowym bufecie, 8€/śniadanie. Z reguły większość osób sama sobie przyrządza śniadania. Nieopodal apartamentu mamy kilka supermarketów, gdzie pod wieczór jeździmy na zakupy. Jeśli chodzi o obiady to zazwyczaj posiłkujemy się w restauracjach nieopodal naszych tras rowerowych. Chyba nikogo nie musimy przekonywać, że będąc we Włoszech warto skosztować tutejszej kuchni. Wieczorem gdy grupa będzie chętna w naszym hotelu obok basenu mamy kilka stanowisk do grillowania, więc możemy sobie urządzić pyszną kolację z winem.

Apartamenty: Do dyspozycji mamy dwa apartamenty 5/6os. Na jeden składa się sypialnia z podwójnym łóżkiem, sypialnia z łóżkiem piętrowym, salon z rozkładaną sofą, kuchnia i łazienka.

Telefon

539 826 071

Email

biuro@wynajmijwakacje.pl

Adres

Stefana Batorego 2, 34-120 Andrychów