Garda M.Lewandowska

Termin: 

15.05-19.05.23

Kraj Włochy
Technika:   1/5
Kondycja:   2/5
Zakwaterowanie  Apartamenty
Wyżywienie:   Własne
Liczba miejsc:  16
Cena:   1890PLN

Opis

Program

Sprzęt

Cena i terminy

Informacje dodatkowe

Opis

Zapraszamy w maju na przygodę w rowerowym sercu Europy.  Jezioro Garda to czarujące niebiesko-zielone jezioro idealne do aktywnego wypoczynku, relaksu. Nasza bazą wypadową będzie jedyna w swoim rodzaju Riva del Garda. Tutaj właśnie zaczynają się wszystkie najpiękniejsze trasy w obrębie jeziora. Nieopodal także znajdują się winnice gdzie można zaprzyjaźnić się z regionalnymi winami  Valpolicella, Lambrusco, Bardolino i Lugana.

Wyjazd ma charakter rekreacyjny, celujemy w kolarstwo romantyczne. Mile widziane przystanki na zdjęcia, włoskie lody i bike bary. Jesteśmy w 100% przekonani, że wrócisz z pełnym portfolio cudnych zdjęć, do którego będziesz zawsze wracać z uśmiechem na twarzy!

Dla chętnych proponujemy także wyjście na via ferraty, czyli żelazne szlaki wspinaczkowe. Nad Gardą znajdują się jedne z najpiękniejszych na świecie. 

Program

 

1.Dzień – Wyjazd z Polski
Wyjazd w środę 15.05.23 o 5:00 ze Śremu.
Przyjazd do  Riva del Garda około 19:00, zameldowanie i pierwsza integracja przy wspólnej kolacji.

2. Dzień Rowery
Arco – Sarche 63KM | 450M UP
+ wieczorem dla chętnych wyjście trekkingowe do Capella di Santa Barbara (niesamowity widok na Rivę i Gardę)

3. Dzień – Rowery
Lago di Tenno & Punta Larici  50KM | 1700M UP
+ możemy zorganizować dla grupy wspólny wieczór w formie grilla lub innego posiedzenia.

4. Dzień – Proponujemy dwie możliwości

 • krótka trasa rowerowa do południa i po południu wyjazd do Werony i Sirmione na zwiedzanie.
 • via ferrata dla chętnych do południa ii po południu wyjazd do Werony i Sirmione na zwiedzanie.
 • wycieczka do Werony i Wenecji na cały dzień

5. Dzień Powrót do Polski
Wyjazd wczesnym ranem z Włoch. Przyjazd do Śremu przewidziany na 20:00

*Jest to propozycja tras, może ona ulec zmianie. Wszystko zależy od kondycji uczestników.

Sprzęt

Jaki rower i jak go przygotować?
Przygotowane przez nas trasy dookoła Gardy i  okolicznych miasteczkach głównie prowadzą po nawierzchni utwardzonej, ale momentami spotkamy też ścieżki szutrowe. Polecamy zabrać ze sobą rower górski, trekkingowy, krosowy, gravel. Byli tacy, co pokonali trasę na rowerach szosowych, jednak trzeba mieć świadomość, że nie jest to dobry pomysł. Szerokość opon zalecana przez nas to minimum 2.0 cala. Masz wątpliwości czy Twój rower jest odpowiedni do tej trasy, to skontaktuj się z nami, doradzimy. Najważniejsze jednak, żeby rower był sprawny. Dlatego przed każdą wyprawą wskazany jest przegląd i serwis roweru.W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu.

Na co zwrócić uwagę oddając rower do serwisu?
Oddając rower do serwisu poproś o sprawdzenie takich elementów jak: łańcuch, kaseta, przednie zębatki, support w korbie, stan hamulców (olej, linki, klocki), stan opon (mogą być sparciałe), koła czy nie są scentrowane, piasta w kołach czy nie ma luzu, układ kierowniczy (ewentualne luzy). Dlaczego sprawny rower jest tak ważny? Czym mniej awarii, tym więcej czasu na trasę, zwiedzanie i odpoczynek. Przewodnik pomoże zmienić dętkę, nasmarować łańcuch, podregulować podstawowe elementy, ale już nie scentruje koła, czy nie dokona naprawy roweru. W takich sytuacjach konieczna jest wizyta w serwisie. A to skutkuje dodatkowymi kosztami dla uczestnika oraz straconym dniem jazdy.

Ważne jest, żeby rower był dopasowany do Twojej budowy ciała. Zwróć uwagę, czy masz dobrze ustawione siodełko, klamki hamulcowe, kierownicę. Jest to ważne na wyprawie, ponieważ jeździmy codziennie po kilkadziesiąt kilometrów. W trakcie wyjazdu będziesz odczuwał dyskomfort w wyniku złego ustawienia roweru taki jak ból pleców, barków, nadgarstków czy kolan.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą:

Do roweru: zapasowa dętka x 2, zapasowe klocki, hak do przerzutek, oświetlenie do roweru, spinka do łańcucha, kask (zalecamy), zapięcie do roweru, smar do łańcucha, jeśli posiadasz niestandardową część, która wymaga wyjątkowego klucza, zabierz go koniecznie.

Ubrania: chustka na głowę (buffa), okularki, kurtka przeciwdeszczowa/przeciwwietrzna, bluzka z długim rękawem, koszulka z krótkim rękawem, ubranie do spania, krótkie spodenki, wygodne spodenki na rower, długie getry, długie spodnie, skarpetki, bielizna, buty na rower, buty po rowerze, klapki, rękawiczki na rower, bluza lub polar.

Kosmetyki: żel pod prysznic, pastę do zębów, krem do opalania z filtrem,  szczoteczka, szampon, mały ręcznik turystyczny szybkoschnący

Dokumenty: WAŻNY dowód osobisty lub paszport.

Apteczka (przewodnik będzie mieć, ale jak masz to możesz wziąć): maść na stłuczenia, leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, krople żołądkowe, coś na oparzenia, plastry, bandaż elastyczny, gaza, octenisept, koniecznie zabierz leki, które zażywasz systematycznie. Jeśli cierpisz na jakieś schorzenie, o którym powinien wiedzieć przewodnik,  poinformuj go wcześniej (np. mocna alergia, padaczka, cukrzyca, astma etc)

Kieszonkowe: Ok. 250 euro – oczywiście zależy to od każdego indywidualnie.

Oczywiście są to rzeczy sugerowane. Stworzyliśmy tę listę, aby było łatwiej się spakować. Więcej informacji o tym jak się przygotować do wyjazdu.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli chodzi o ten wyjazd, to przygotowanie kondycyjne jest tutaj wskazane. Przed wyprawą należy dużo jeździć na rowerze, zwłaszcza po terenie górzystym. Nie oszukujmy się, trasy w Trentino to nie tylko proste jak stół bilardowy trasy rowerowe. Do takiego intensywnego wysiłku trzeba się przygotować, albo wynająć rower elektryczny.

Termin

15.05-19.05.24 | 1890PLN

Cena obejmuje:

 • 4 noclegi w 3-gwiazdkowym hotelu apartamentowym
 • opiekę instruktora turystyki rowerowej
 • ślady tras gpx
 • przejazd komfortowym busem na trasie Śrem – Riva del Garda – Śrem
 • transport bagaży i rowerów
 • ubezpieczenie KL i NW
 • opłatę klimatyczną
 • składkę TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • biletów na dodatkowe atrakcje
 • wyżywienia

Opcjonalnie:

 • wynajem roweru elektrycznego 350zł
 • wynajem roweru manualnego 200zł
 • wynajem kasku 30zł
 • koszulka wyjazdowa sportowa 150zł
 • koszulka wyjazdowa bawełniania 50zł

Po zapisaniu się na wyjazd potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata zaliczki do 3 dni od wysłania formularza zgłoszeniowego.

Dane do przelewu:
OdbiorcaWynajmij Wakacje Bartłomiej Ramza
Numer: 83 1090 2011 0000 0001 5080 5478
Kwota: 500 zł
Tytuł: Jezioro Garda M.Lewandowska / data wyprawy / Imię Nazwisko Uczestnika

Dopłata:
Pozostała kwota wyprawy płatna najpóźniej 30 dni przed wyjazdem na ten sam nr rachunku z takim samem tytułem wpłaty.

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Stowarzyszenie koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny. Szczegóły patrz Regulamin

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wyprawy. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Dodatkowe informacje

Wyżywienie: Śniadania można wykupić sobie w hotelowym bufecie, 8€/śniadanie. Z reguły większość osób sama sobie przyrządza śniadania. Nieopodal hotelu mamy kilka supermarketów, gdzie pod wieczór jeździmy na zakupy. Jeśli chodzi o obiady to zazwyczaj posiłkujemy się w restauracjach nieopodal naszych tras rowerowych. Chyba nikogo nie musimy przekonywać, że będąc we Włoszech warto skosztować tutejszej kuchni. Wieczorem gdy grupa będzie chętna w naszym hotelu obok basenu mamy kilka stanowisk do grillowania, więc możemy sobie urządzić pyszną kolację z winem.

Apartamenty: Do dyspozycji dla 16os są 4 apartamenty 5/6os. Na jeden składa się sypialnia z podwójnym łóżkiem, sypialnia z łóżkiem piętrowym, salon z rozkładaną sofą, kuchnia i łazienka.
W hotelu także duży basen.

Telefon

539 826 071

Email

biuro@wynajmijwakacje.pl

Adres

Stefana Batorego 2, 34-120 Andrychów