Elektryczna Garda I

Termin:  21.09-28.09.22
Kraj Włochy
Technika:   3/5
Kondycja:   3/5
Zakwaterowanie  Apartamenty
Wyżywienie:   Własne
Liczba miejsc:  8
Cena:   2090PLN

Opis

Program

Sprzęt

Cena i terminy

Informacje dodatkowe

Opis

Zapraszamy na wycieczkę do rowerowego serca Europy.  Jezioro Garda, czarujące niebiesko-zielone jezioro idealne do odpoczynku, relaksu lub orzeźwiającej kąpieli. Tym razem postawimy na maszyny ze wspomaganiem, przed nami wielkie wzniesienia, strome zjazdy, cudowne widoki ze ścieżek prowadzących po szczytach gór otaczających Gardę. Ciesz się lokalnym smakiem z regionalnymi winami, w tym Valpolicella, Lambrusco, Bardolino i Lugana, które rosną w okolicy. Przeżyj to wszystko bez konieczności codziennego pakowania walizki, przebywając w jednym hotelu, który służy jako baza wypadowa na tę zapierającą dech w piersiach wycieczkę rowerową po jeziorze Garda. 

Program

Wyjazd 21.05 ok 20:00 z Krakowa/Katowic

1.Dzień Przejazd Kraków/Katowice – Riva del Garda

2. Dzień Lago di Tenno 25KM | 800M

3. Dzień Lago di Ledro – Tremalzo Pass – Limone sul Garda  73KM | 1900M

4. Dzień Dos Casina 48KM | 1385M

5. Dzień Monte Stivio 43KM | 1850M

6. Dzień Monte Baldo 65KM | 1900M

7. Dzień Monte Campo 65KM | 1900M

8.Dzień Przejazd Riva del Garda – Katowice/Kraków

Wyżej wymienione trasy nie są sztywnym planem wycieczki, podczas wyprawy możemy zamieniać kolejnością trasy, albo inne dobierać, wszystko zależne od kondycji i techniki uczestników, ale także warunków pogodowych.

Sprzęt

Jaki rower i jak go przygotować?
Jak sama nazwa wskazuje, najlepszym rozwiązaniem na ten wyjazd będzie rower elektryczny. Niektóre dni będą wymagać od uczestinków pokanania blisko 3000m przewyższeń, tylko osoby z bardzo dobra kondycja wytrzymaja takie trasy. Nie masz roweru elektrycznego? Wynajmij pod nas w bezkonkurencyjnej cenie 500zł za cały wyjazd.  Szerokość opon zalecana przez nas to minimum 2.4 cala. Masz wątpliwości czy Twój rower jest odpowiedni do tej trasy, to skontaktuj się z nami, doradzimy. Najważniejsze jednak, żeby rower był sprawny. Dlatego przed każdą wyprawą wskazany jest przegląd i serwis roweru.W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu.

Na co zwrócić uwagę oddając rower do serwisu?
Oddając rower do serwisu poproś o sprawdzenie takich elementów jak: łańcuch, kaseta, przednie zębatki, support w korbie, stan hamulców (olej, linki, klocki), stan opon (mogą być sparciałe), koła czy nie są scentrowane, piasta w kołach czy nie ma luzu, układ kierowniczy (ewentualne luzy). Dlaczego sprawny rower jest tak ważny? Czym mniej awarii, tym więcej czasu na trasę, zwiedzanie i odpoczynek. Przewodnik pomoże zmienić dętkę, nasmarować łańcuch, podregulować podstawowe elementy, ale już nie scentruje koła, czy nie dokona naprawy roweru. W takich sytuacjach konieczna jest wizyta w serwisie. A to skutkuje dodatkowymi kosztami dla uczestnika oraz straconym dniem jazdy.

Ważne jest, żeby rower był dopasowany do Twojej budowy ciała. Zwróć uwagę, czy masz dobrze ustawione siodełko, klamki hamulcowe, kierownicę. Jest to ważne na wyprawie, ponieważ jeździmy codziennie po kilkadziesiąt kilometrów. W trakcie wyjazdu będziesz odczuwał dyskomfort w wyniku złego ustawienia roweru taki jak ból pleców, barków, nadgarstków czy kolan.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą:

Do roweru: zapasowa dętka x 2, zapasowe klocki, hak do przerzutek, oświetlenie do roweru, spinka do łańcucha, kask (w razie potrzeby wynajem 30zł), zapięcie do roweru, smar do łańcucha, jeśli posiadasz niestandardową część, która wymaga wyjątkowego klucza, zabierz go koniecznie.

Ubrania: chustka na głowę (buffa), okularki, kurtka przeciwdeszczowa/przeciwwietrzna, bluzka z długim rękawem, koszulka z krótkim rękawem, ubranie do spania, krótkie spodenki, wygodne spodenki na rower, długie getry, długie spodnie, skarpetki, bielizna, buty na rower, buty po rowerze, klapki, rękawiczki na rower, bluza lub polar.

Kosmetyki: żel pod prysznic, pastę do zębów, krem do opalania z filtrem,  szczoteczka, szampon, mały ręcznik turystyczny szybkoschnący

Dokumenty: WAŻNY dowód osobisty lub paszport.

Apteczka (przewodnik będzie mieć, ale jak masz to możesz wziąć): maść na stłuczenia, leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, krople żołądkowe, coś na oparzenia, plastry, bandaż elastyczny, gaza, octenisept, koniecznie zabierz leki, które zażywasz systematycznie. Jeśli cierpisz na jakieś schorzenie, o którym powinien wiedzieć przewodnik,  poinformuj go wcześniej (np. mocna alergia, padaczka, cukrzyca, astma etc)

Kieszonkowe: Ok. 250 euro – oczywiście zależy to od każdego indywidualnie.

Oczywiście są to rzeczy sugerowane. Stworzyliśmy tę listę, aby było łatwiej się spakować. Więcej informacji o tym jak się przygotować do wyjazdu.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli chodzi o ten wyjazd, to przygotowanie kondycyjne jest tutaj wskazane. Przed wyprawą należy dużo jeździć na rowerze, zwłaszcza po terenie górzystym. Nie oszukujmy się, trasy poprowadzone przez otaczające Garde szczyty nie powitaja nas długimi płaskimi odcinakmi. Do takiego intensywnego wysiłku trzeba się bardzo solidnie przygotować, albo wynająć rower elektryczny.

Termin

01.06-08.06.22  | 2090PLN

21.09-28.09.22  | 2190PLN

Cena obejmuje:

 • 6 noclegów w 3-gwiazdkowym hotelu apartamentowym
 • opiekę instruktora turystyki rowerowej
 • ślady tras gpx
 • przejazd komfortowym busem na trasie Kraków – Riva del Garda – Kraków
 • transport bagaży i rowerów
 • ubezpieczenie KL i NW
 • opłatę klimatyczną
 • składkę TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • biletów na dodatkowe atrakcje
 • wyżywienia

Opcjonalnie:

 • wynajem roweru elektrycznego 500zł
 • wynajem kasku 30zł
 • koszulka Wynajmij Wakacje sportowa 120zł
 • koszulka Wynajmij Wakacje bawełniania 50zł

Po zapisaniu się na wyjazd potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata zaliczki do 3 dni od wysłania formularza zgłoszeniowego.

Dane do przelewu:
OdbiorcaBartłomiej Ramza
Numer: 40 1020 1433 0000 1702 0102 9800
Kwota: 500 zł
Tytuł: Jezioro Garda I / data wyprawy / Imię Nazwisko Uczestnika

Dopłata:
Pozostała kwota wyprawy płatna najpóźniej 30 dni przed wyjazdem na ten sam nr rachunku z takim samem tytułem wpłaty.

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Stowarzyszenie koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny. Szczegóły patrz Regulamin

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wyprawy. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Dodatkowe informacje

Wyżywienie: Śniadania można wykupic sobie w hotelowym bufecie, 8€/śniadnaie. Z reguły więkość osób sama sobie przyrządza śniadania. Nieopodal hotelu mamy kilka supermarketów, gdzie podwieczór jeździmy na zakupy. Jesli chodzi o obiady to zazwyczaj posiłkujemy się w restauracjach niepodal naszych tras rowerowych. Chyba nikogo nie musismy przkonywać, że bedąc we Włoszech warto skosztować tutejszej kuchni. Wieczorem gdy grupa będzie chętna w naszym hotelu obok basenu mamy kilka stanowisk do grillowania, więc możemy sobie urządzić pyszną kolację z winem.

Apartamenty: Do dyspozycji mamy dwa apartamenty 5/6os. Na jeden składa się sypialnia z podwójnym łóżkiem, sypialnia z łóżkiem piętrowym, salon z rozkładaną sofą, kuchnia i łazienka.

Telefon

539 826 071

Email

biuro@wynajmijwakacje.pl

Adres

Stefana Batorego 2, 34-120 Andrychów