Elektryczna Garda

Termin: 

17.09-23.09.24

Kraj Włochy
Technika:   3/5
Kondycja:   3/5
Zakwaterowanie  Apartamenty
Wyżywienie:   Własne
Liczba miejsc:  16
Cena:   2490PLN
Opis
Program
Sprzęt
Cena i terminy
Informacje dodatkowe

Opis

Na tej fantastycznej wycieczce odkryjesz północne królestwo jeziora Garda. Riva del Garda położona jest nad wąską północną częścią jeziora i otoczona górami, które tworzą fantastyczne możliwości dla wszelkiego rodzaju aktywności!

Cały wyjazd będzie nam upływać w towarzystwie rowerów elektrycznych. Poznasz nie tylko najpopularniejsze trasy rowerowe nad Gardą, ale i jej szczyty. Infrastruktura przygotowana przez Włochów na każdym kilometrze imponuje nawet najbardziej wymagającym rowerzystom.

Wycieczka skierowana dla osób z choć minimalnym doświadczeniem w jeździe górskiej na rowerze. Wszystkie trasy którymi będziemy się poruszać to przygotowane szlaki rowerowe. Bez obaw, nie spotkają Ciebie na tej wyprawie ciężkie zjazdy po korzeniach i wielkich kamieniach, choć to niepowiedziane, że nie będzie ekscytująco! Wielokilometrowe zjazdy z cudownymi widokami zostaną w twojej pamięci na bardzo długo, jak nie na zawsze.

Program

1.Dzień – Przejazd nad Gardę
Wyjazd z Krakowa o 5:00
Nad Gardą jesteśmy ok 19:00
Zameldowanie i pierwsza integracja.

2. Dzień – Lago di Tenno & Punta Larici
Trasa: Tenno – Campi – Ponale – Pregasina
Dystans 63KM
Przewyższenie: 1800M

3. Dzień – Dos Casina
Trasa: Dos Casina – Rifugio Malaga Campei – Loppio
Dystans 63KM
Przewyższenie: 1850M

4. Dzień – Tremalzo
Trasa: Lago di Ledro – Tremalzo Pass – Limone sul Garda
Dystans: 88KM
Przewyższenie: 2000M

5. Dzień – Winnice
Trasa: Arco – Dro – Sarche
Dystans 63KM
Przewyższenie: 450M

6. Dzień – Monte Stivo
Trasa: Arco – Monte Velo
Dystans: 55KM
Przewyższenie: 2100M

7. Dzień – Powrót do Polski
Wyjazd wczesnym rankiem
Powrót do Polski ok 21

*Jest to propozycja tras, może ona ulec zmianie. Wszystko zależy od kondycji uczestników.

Sprzęt

Jaki rower i jak go przygotować?
Jak sama nazwa wskazuje, najlepszym rozwiązaniem na ten wyjazd będzie rower elektryczny. Niektóre dni będą wymagać od uczestinków pokanania blisko 3000m przewyższeń, tylko osoby z bardzo dobra kondycja wytrzymaja takie trasy. Nie masz roweru elektrycznego? Wynajmij pod nas w bezkonkurencyjnej cenie 500zł za cały wyjazd.  Szerokość opon zalecana przez nas to minimum 2.4 cala. Masz wątpliwości czy Twój rower jest odpowiedni do tej trasy, to skontaktuj się z nami, doradzimy. Najważniejsze jednak, żeby rower był sprawny. Dlatego przed każdą wyprawą wskazany jest przegląd i serwis roweru.W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu.

Na co zwrócić uwagę oddając rower do serwisu?
Oddając rower do serwisu poproś o sprawdzenie takich elementów jak: łańcuch, kaseta, przednie zębatki, support w korbie, stan hamulców (olej, linki, klocki), stan opon (mogą być sparciałe), koła czy nie są scentrowane, piasta w kołach czy nie ma luzu, układ kierowniczy (ewentualne luzy). Dlaczego sprawny rower jest tak ważny? Czym mniej awarii, tym więcej czasu na trasę, zwiedzanie i odpoczynek. Przewodnik pomoże zmienić dętkę, nasmarować łańcuch, podregulować podstawowe elementy, ale już nie scentruje koła, czy nie dokona naprawy roweru. W takich sytuacjach konieczna jest wizyta w serwisie. A to skutkuje dodatkowymi kosztami dla uczestnika oraz straconym dniem jazdy.

Ważne jest, żeby rower był dopasowany do Twojej budowy ciała. Zwróć uwagę, czy masz dobrze ustawione siodełko, klamki hamulcowe, kierownicę. Jest to ważne na wyprawie, ponieważ jeździmy codziennie po kilkadziesiąt kilometrów. W trakcie wyjazdu będziesz odczuwał dyskomfort w wyniku złego ustawienia roweru taki jak ból pleców, barków, nadgarstków czy kolan.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą:

Do roweru: zapasowa dętka x 2, zapasowe klocki, hak do przerzutek, oświetlenie do roweru, spinka do łańcucha, kask (w razie potrzeby wynajem 30zł), zapięcie do roweru, smar do łańcucha, jeśli posiadasz niestandardową część, która wymaga wyjątkowego klucza, zabierz go koniecznie.

Ubrania: chustka na głowę (buffa), okularki, kurtka przeciwdeszczowa/przeciwwietrzna, bluzka z długim rękawem, koszulka z krótkim rękawem, ubranie do spania, krótkie spodenki, wygodne spodenki na rower, długie getry, długie spodnie, skarpetki, bielizna, buty na rower, buty po rowerze, klapki, rękawiczki na rower, bluza lub polar.

Kosmetyki: żel pod prysznic, pastę do zębów, krem do opalania z filtrem,  szczoteczka, szampon, mały ręcznik turystyczny szybkoschnący

Dokumenty: WAŻNY dowód osobisty lub paszport.

Apteczka (przewodnik będzie mieć, ale jak masz to możesz wziąć): maść na stłuczenia, leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, krople żołądkowe, coś na oparzenia, plastry, bandaż elastyczny, gaza, octenisept, koniecznie zabierz leki, które zażywasz systematycznie. Jeśli cierpisz na jakieś schorzenie, o którym powinien wiedzieć przewodnik,  poinformuj go wcześniej (np. mocna alergia, padaczka, cukrzyca, astma etc)

Kieszonkowe: Ok. 250 euro – oczywiście zależy to od każdego indywidualnie.

Oczywiście są to rzeczy sugerowane. Stworzyliśmy tę listę, aby było łatwiej się spakować. Więcej informacji o tym jak się przygotować do wyjazdu.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli chodzi o ten wyjazd, to przygotowanie kondycyjne jest tutaj wskazane. Przed wyprawą należy dużo jeździć na rowerze, zwłaszcza po terenie górzystym. Nie oszukujmy się, trasy poprowadzone przez otaczające Garde szczyty nie powitaja nas długimi płaskimi odcinakmi. Do takiego intensywnego wysiłku trzeba się bardzo solidnie przygotować, albo wynająć rower elektryczny.

Termin

17.09-23.09.24  | 2490PLN

Cena obejmuje:

 • 6 noclegów w 3*** hotelu apartamentowym
 • transport z Krakowa/Katowic komfortowym busem
 • opiekę instruktora turystyki rowerowej
 • ślady tras .gpx
 • ubezpieczenie KL i NW
 • opłatę klimatyczną
 • składkę TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • opłaty za dodatkowe, nieplanowane atrakcje
 • wyżywienia

Opcjonalnie:

 • wynajem roweru elektrycznego 800zł
 • koszulka Wynajmij Wakacje sportowa 150zł
 • koszulka Wynajmij Wakacje bawełniania 50zł
 • wynajem zestawu do viaferrat (kask, uprząż, lonża z absorberem) 0zł

Po zapisaniu się na wyjazd potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata zaliczki do 3 dni od wysłania formularza zgłoszeniowego.

Dane do przelewu:
OdbiorcaWynajmij Wakacje Bartłomiej Ramza
Numer: 83 1090 2011 0000 0001 5080 5478
Kwota: 30% całkowitej kwoty
Tytuł: Nazwa wyprawy / data wyprawy / Imię Nazwisko Uczestnika

Dopłata:
Pozostała kwota wyprawy płatna najpóźniej 50 dni przed wyjazdem na ten sam nr rachunku z takim samem tytułem wpłaty.

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >45 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Stowarzyszenie koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 44 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny. Szczegóły patrz Regulamin

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wyprawy. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Dodatkowe informacje

Wyżywienie: Śniadania można wykupić sobie w hotelowym bufecie, 11€/śniadanie. Z reguły większość osób sama sobie przyrządza śniadania. Nieopodal hotelu mamy kilka supermarketów, gdzie pod wieczór jeździmy na zakupy. Jeśli chodzi o obiady to zazwyczaj posiłkujemy się w restauracjach nieopodal naszych tras rowerowych. Chyba nikogo nie musimy przekonywać, że będąc we Włoszech warto skosztować tutejszej kuchni. Wieczorem gdy grupa będzie chętna w naszym hotelu obok basenu mamy kilka stanowisk do grillowania, więc możemy sobie urządzić pyszną kolację z winem.

Apartamenty: Do dyspozycji mamy dwa apartamenty 5/6os. Na jeden składa się sypialnia z podwójnym łóżkiem, sypialnia z łóżkiem piętrowym, salon z rozkładaną sofą, kuchnia i łazienka. W hotelu także duży basen.

Telefon

539 826 071

Email

biuro@wynajmijwakacje.pl

Adres

Stefana Batorego 2, 34-120 Andrychów