Dalmacja

Sezon:  25.06-02.07
Kraj Chorwacja
Technika:   2/5
Kondycja:   3/5
Zakwaterowanie Apartamenty
Wyżywienie:   Brak
Liczba miejsc:  8
Cena:   2590 PLN

Opis

Program

Sprzęt

Cena i terminy

Informacje dodatkowe

Opis

Ta wycieczka rowerowa z przewodnikiem obejmuje najważniejsze i najpiękniejsze miejsca Dalmacji, nadmorskiej części Chorwacji.

Naszą podróż zaczniemy Zadarze, by następnie podążać na południe. W pierwszej części odwiedzimy taki miasta jak Szybenik, Trogir, Split.

Odkryjemy zakątki wyspy Brać, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zatrzymamy sie na dwie noce w kultowej miejscowości Bol. Chwila odpoczynku po intensywnych 3 dniach jazdy na pewno nam zrobi dobrze! Nie ominiemy oczywiście wieczornych integracji na plaży czy nocnych szaleństw w klubach.

Następnie pojedziemy rowerami wzdłuż pól lawendy, aby dotrzeć do Makarskiej, gdzie także czekają nas dwie noce. Miejsce zasługuję na dłuższą chwilę uwagi. Wspinaczka rowerowa na górę Biokovo, przysporzy nam trudności, ale widoki zostaną z wami na całe życie!

 

Program

1.Dzień Wyjazd z Krakowa o 5:00
Przyjazd do Biogradu nad Moru ok 19:00. Wieczorna integracja z uczestnikami wycieczki.

2. Dzień  Biograd na Moru – Szybenik 57KM | 430M

3. Dzień Szybenik – Trogir 55KM | 690M

4. Dzień Trogir – Split – Vidova Gora – Bol (Brać)  66KM | 980M

5. Dzień Odpoczynek na wyspie Brać, plaża, kąpiel, nocne szaleństwa.

6. Dzień Bol – Makarska 39KM | 520M

7. Dzień Makarska – Skywalk Biokovo – Makarska 40KM | 1200M (odcinek dla chętnych)

8. Dzień Wyjazd do Polski w godzinach porannych. Przyjazd do Krakowa ok 23.

Sprzęt

Jaki rower i jak go przygotować?
Przygotowane przez nas trasy w 70% prowadzą po nawierzchni utwardzonej, ale momentami spotkamy też ścieżki szutrowe. Polecamy zabrać ze sobą rower górski, trekkingowy, krosowy, gravel. Szerokość opon zalecana przez nas to minimum 2.0 cala. Masz wątpliwości czy Twój rower jest odpowiedni do tej trasy, to skontaktuj się z nami, doradzimy. Najważniejsze jednak, żeby rower był sprawny. Dlatego przed każdą wyprawą wskazany jest przegląd i serwis roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu.

Na co zwrócić uwagę oddając rower do serwisu?
Oddając rower do serwisu poproś o sprawdzenie takich elementów jak: łańcuch, kaseta, przednie zębatki, support w korbie, stan hamulców (olej, linki, klocki), stan opon (mogą być sparciałe), koła czy nie są scentrowane, piasta w kołach czy nie ma luzu, układ kierowniczy (ewentualne luzy). Dlaczego sprawny rower jest tak ważny? Czym mniej awarii, tym więcej czasu na trasę, zwiedzanie i odpoczynek. Przewodnik pomoże zmienić dętkę, nasmarować łańcuch, podregulować podstawowe elementy, ale już nie scentruje koła, czy nie dokona naprawy roweru. W takich sytuacjach konieczna jest wizyta w serwisie. A to skutkuje dodatkowymi kosztami dla uczestnika oraz straconym dniem jazdy.

Ważne jest, żeby rower był dopasowany do Twojej budowy ciała. Zwróć uwagę, czy masz dobrze ustawione siodełko, klamki hamulcowe, kierownicę. Jest to ważne na wyprawie, ponieważ jeździmy codziennie po kilkadziesiąt kilometrów. W trakcie wyjazdu będziesz odczuwał dyskomfort w wyniku złego ustawienia roweru taki jak ból pleców, barków, nadgarstków czy kolan.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą:

Do roweru: zapasowa dętka x 2, zapasowe klocki, hak do przerzutek, oświetlenie do roweru, spinka do łańcucha, kask (zalecamy), zapięcie do roweru, smar do łańcucha, jeśli posiadasz niestandardową część, która wymaga wyjątkowego klucza, zabierz go koniecznie.

Ubrania: chustka na głowę (buffa), okularki, kurtka przeciwdeszczowa/przeciwwietrzna, bluzka z długim rękawem, koszulka z krótkim rękawem, ubranie do spania, krótkie spodenki, wygodne spodenki na rower, długie getry, długie spodnie, skarpetki, bielizna, buty na rower, buty po rowerze, klapki, rękawiczki na rower, bluza lub polar.

Kosmetyki: żel pod prysznic, pastę do zębów, krem do opalania z filtrem,  szczoteczka, szampon, mały ręcznik turystyczny szybkoschnący

Dokumenty: WAŻNY dowód osobisty lub paszport.

Apteczka (przewodnik będzie mieć, ale jak masz to możesz wziąć): maść na stłuczenia, leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, krople żołądkowe, coś na oparzenia, plastry, bandaż elastyczny, gaza, octenisept, koniecznie zabierz leki, które zażywasz systematycznie. Jeśli cierpisz na jakieś schorzenie, o którym powinien wiedzieć przewodnik,  poinformuj go wcześniej (np. mocna alergia, padaczka, cukrzyca, astma etc)

Kieszonkowe: Ok. 2000 kN –  zależy to od każdego indywidualnie.

Oczywiście są to rzeczy sugerowane. Stworzyliśmy tę listę, aby było łatwiej się spakować. Więcej informacji o tym jak się przygotować do wyjazdu.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli chodzi o ten wyjazd, to przygotowanie kondycyjne jest tutaj wskazane. Przed wyprawą należy dużo jeździć na rowerze, zwłaszcza po terenie górzystym. Nie oszukujmy się, chorwackie trasy  to nie tylko proste jak stół bilardowy ścieżki rowerowe. Do takiego intensywnego wysiłku trzeba się przygotować, albo wynająć rower elektryczny.

Termin

25.06 – 02.07 | 2590PLN

Cena obejmuje:

 • 7 noclegów w hotelach/apartamentach
 • opiekę instruktora turystyki rowerowej
 • ślady tras gpx
 • transport bagaży i rowerów
 • wsparcie busa serwisowego podczas wycieczki
 • ubezpieczenie KL i NW
 • opłatę klimatyczną
 • składkę TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • biletów na transfery promem
 • wyżywienia

Opcjonalnie:

 • wynajem roweru elektrycznego 450zł
 • wynajem roweru manualnego 200zł
 • wynajem kasku 30zł
 • koszulka Wynajmij Wakacje sportowa 120zł
 • koszulka Wynajmij Wakacje bawełniania 50zł

Po zapisaniu się na wyjazd potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata zaliczki do 3 dni od wysłania formularza zgłoszeniowego.

Dane do przelewu:
OdbiorcaBartłomiej Ramza
Numer: 40 1020 1433 0000 1702 0102 9800
Kwota: 500 zł
Tytuł: Nazwa wycieczki / data wyprawy / Imię Nazwisko Uczestnika

Dopłata:
Pozostała kwota wyprawy płatna najpóźniej 30 dni przed wyjazdem na ten sam nr rachunku z takim samem tytułem wpłaty.

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Stowarzyszenie koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny. Szczegóły patrz Regulamin

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wyprawy. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie: Noce będziemy spędzać w głównie w apartamentach z sypialniami 2/3 osobowymi. Staraliśmy się wybrac obiekty przy większych miescowościach, by wieczory także mogły byc urozmaicone.

Telefon

539 826 071

Email

biuro@wynajmijwakacje.pl

Adres

Stefana Batorego 2, 34-120 Andrychów