Czeskie Morawy

Termin:  05.09-08.09.24
Kraj Czechy
Technika:   1/5
Kondycja:   3/5
Zakwaterowanie  Apartament
Wyżywienie:   Własne
Liczba miejsc:  8
Cena:   1390PLN

Opis

Program

Sprzęt

Cena i terminy

Informacje dodatkowe

Opis

Wycieczka rowerowa prowadzi przez dolinę Moraw i łączy liczne historyczne miasta, pałace, miasta winiarskie i przyrodę. Morawy są powiewem świeżego powietrza z dala od zgiełku Pragi i zapewniają niezapomniane wrażenia z jazdy na rowerze. Południowe Morawy można łatwo porównać z dobrze znanymi europejskimi regionami turystycznymi i stają się jednym z tych dziewiczych miejsc turystycznych. Swoimi krajobrazami przypominają nam Toskanię, Tobie też? Zapisz się na wycieczkę i koniecznie daj znać!

Program

1.Dzień
Wyjazd z Krakowa/Katowic o 7:00
Przejazd do Mikulova ok 11:00

Wypakowujemy rowery z przyczepy i ruszamy na nasza pierwszą pętle z Mikulova. Na cel obierzemy sobie zbiorniki wodne na rzece Dyji.

Trasa: Mikulov – Brod na Dyji – Mikulov 
Dystans: 48KM
Przewyższenie: 270M

Zbiorniki poniżej Pálavy, nazywane Nové Mlýny, powstały w latach 70. XX wieku, aby zapobiegać corocznym powodziom i zwiększać produkcję rolną. Górny zbiornik przeznaczony jest do rekreacji, środkowy stanowi rezerwat przyrody z wyspami, na których gniazdują ptaki, a dolny wykorzystywany jest do nawadniania, produkcji elektryczności, wędkowania i rekreacji.

2. Dzień
Trasa: Mikulov – Lednice – Pavlov – Mikulov
Dystans: 57KM
Przewyższenie: 520M

Lednice to urocze miasteczko w południowej części Moraw w Czechach, znane głównie z pięknych ogrodów i zamku. To miejsce, które przyciąga turystów swoim architektonicznym pięknem i malowniczymi terenami. Zamek Lednice, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, to jedna z głównych atrakcji tego miejsca. Jego neogotycka architektura zachwyca odwiedzających, ale równie imponujący jest przylegający do zamku park, którego piękno i różnorodność roślinności zapiera dech w piersiach.

3. Dzień 
Trasa: Mikulov – Znojmo
Dystans: 62KM
Przewyższenie: 290M

Znojmo to perła Moraw. Miasto to słynie z gotyckiej architektury, wąskich uliczek i pięknych zabytków. Jest także ważnym centrum winiarskim, oferując smakowite winnice i możliwość degustacji lokalnych trunków.
Na koniec dnia czeka nas powrót pociągiem do Mikulova.

4. Dzień
Trasa: Vrbice – Nasedlovice – Kyjov – Vrbice
Dystans: 55KM
Przewyższenie: 540M

Vrbice, położone w sercu winnic, to miejsce, gdzie produkuje się jedno z najlepszych win Moraw. Jest to idealne miejsce do zwiedzania winnic, uczestnictwa w degustacjach i poznawania tajników lokalnej produkcji wina.

Po zapakowaniu rowerów na przyczepę. przejazd busem Vrbice – Katowice/Kraków
W Polsce powinniśmy się zameldować ok 19:00.

 

Sprzęt

Jaki rower i jak go przygotować?
Trasy poprowadze są drogami utwardzonymi ale także szutrowymi. Zalecana szerokośc opony 1.75-2 cala. Warto mięć przedni amortyzator. Masz wątpliwości czy Twój rower jest odpowiedni do tej trasy, to skontaktuj się z nami, doradzimy. Najważniejsze jednak, żeby rower był sprawny. Dlatego przed każdą wyprawą wskazany jest przegląd i serwis roweru.W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu.

Na co zwrócić uwagę oddając rower do serwisu?
Oddając rower do serwisu poproś o sprawdzenie takich elementów jak: łańcuch, kaseta, przednie zębatki, support w korbie, stan hamulców (olej, linki, klocki), stan opon (mogą być sparciałe), koła czy nie są scentrowane, piasta w kołach czy nie ma luzu, układ kierowniczy (ewentualne luzy). Dlaczego sprawny rower jest tak ważny? Czym mniej awarii, tym więcej czasu na trasę, zwiedzanie i odpoczynek. Przewodnik pomoże zmienić dętkę, nasmarować łańcuch, podregulować podstawowe elementy, ale już nie scentruje koła, czy nie dokona naprawy roweru. W takich sytuacjach konieczna jest wizyta w serwisie. A to skutkuje dodatkowymi kosztami dla uczestnika oraz straconym dniem jazdy.

Ważne jest, żeby rower był dopasowany do Twojej budowy ciała. Zwróć uwagę, czy masz dobrze ustawione siodełko, klamki hamulcowe, kierownicę. Jest to ważne na wyprawie, ponieważ jeździmy codziennie po kilkadziesiąt kilometrów. W trakcie wyjazdu będziesz odczuwał dyskomfort w wyniku złego ustawienia roweru taki jak ból pleców, barków, nadgarstków czy kolan.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą:

Do roweru: zapasowa dętka x 2, zapasowe klocki, hak do przerzutek, oświetlenie do roweru, spinka do łańcucha, kask (zalecamy), zapięcie do roweru, smar do łańcucha, jeśli posiadasz niestandardową część, która wymaga wyjątkowego klucza, zabierz go koniecznie.

Ubrania: chustka na głowę (buffa), okularki, kurtka przeciwdeszczowa/przeciwwietrzna, bluzka z długim rękawem, koszulka z krótkim rękawem, ubranie do spania, krótkie spodenki, wygodne spodenki na rower, długie getry, długie spodnie, skarpetki, bielizna, buty na rower, buty po rowerze, klapki, rękawiczki na rower, bluza lub polar.

Kosmetyki: żel pod prysznic, pastę do zębów, krem do opalania z filtrem,  szczoteczka, szampon, mały ręcznik turystyczny szybkoschnący

Dokumenty: WAŻNY dowód osobisty lub paszport.

Apteczka (przewodnik będzie mieć, ale jak masz to możesz wziąć): maść na stłuczenia, leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, krople żołądkowe, coś na oparzenia, plastry, bandaż elastyczny, gaza, octenisept, koniecznie zabierz leki, które zażywasz systematycznie. Jeśli cierpisz na jakieś schorzenie, o którym powinien wiedzieć przewodnik,  poinformuj go wcześniej (np. mocna alergia, padaczka, cukrzyca, astma etc)

Kieszonkowe: Patrząc realnie na czeskie ceny, które są stosunkowo niskie, warto przygotować 2500 koron czeskich, oczywiście zależy to od każdego indywidualnie (Jeśli nie masz gdzie wymienić gotówki na korony, weź euro, z łatwością wymienisz je na miejscu)

Oczywiście są to rzeczy sugerowane. Stworzyliśmy tę listę, aby było łatwiej się spakować. Więcej informacji o tym jak się przygotować do wyjazdu.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli chodzi o ten wyjazd, to warto wcześniej sie przygotować. Nie bedziemy omijac pagórków szerokim łukiem. Choć łączne przewyższenia dzienne nie będą czterocyfrowe to mimo wszystko letni upał zrobi swoje. Jesli jesteś w stanie przejechać ok 50km na rowerze po zróżnicowanym terenie to dasz radę! Jeśli mimo wszystko nie czujesz się na siłach, zachęcamy wynająć od Nas rower elektryczny (280 zł za cały wyjazd)

Termin

05-08.09.24| 1390PLN

Cena obejmuje:

 • 3 noclegi w okolicy Mikulova
 • śniadania
 • opieka instruktora turystyki rowerowej
 • ślady tras gpx
 • przejazd komfortowym busem na trasie Kraków – Mikulov – Kraków
 • transport bagaży i rowerów
 • ubezpieczenie KL i NW
 • opłatę klimatyczną
 • składkę TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • biletów na dodatkowe atrakcje
 • wyżywienia (oprócz śniadań)

Opcjonalnie:

 • wynajem roweru elektrycznego 450zł
 • wynajem roweru manualnego 200zł
 • wynajem kasku 30zł
 • koszulka Wynajmij Wakacje sportowa 150zł
 • koszulka Wynajmij Wakacje bawełniania 50zł

Po zapisaniu się na wyjazd potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata zaliczki do 3 dni od wysłania formularza zgłoszeniowego.

Dane do przelewu:
OdbiorcaBartłomiej Ramza
Numer: 83 1090 2011 0000 0001 5080 5478
Kwota:
30% całkowitej kwoty
Tytuł: Morawy / data wyprawy / Imię Nazwisko Uczestnika

Dopłata:
Pozostała kwota wyprawy płatna najpóźniej 30 dni przed wyjazdem na ten sam nr rachunku z takim samem tytułem wpłaty.

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Stowarzyszenie koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny. Szczegóły patrz Regulamin

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wyprawy. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie: Jesteśmy zakwaterowani w pokojach/apartamentach z pokojami 2/3-osobowymi

Wyżywienie: W cenie obfite śniadania. Obiady/obiadokolacje będziemy jadać w restauracjach, to idealna okazja aby skosztować czeskiej kuchni.

Zobacz jak bawiliśmy się rok temu!

Telefon

539 826 071

Email

biuro@wynajmijwakacje.pl

Adres

Stefana Batorego 2, 34-120 Andrychów