Balaton

Termin:  30.05-02.06.24
Kraj Węgry
Technika:   1/5
Kondycja:   3/5
Zakwaterowanie  Domki Apartamenty
Wyżywienie:   Śniadania
Liczba miejsc: 16
Cena:   1190PLN

Opis

Program

Sprzęt

Cena i terminy

Informacje dodatkowe

Opis

Rozciągające się na prawie 80 km jezioro Balaton jest największym jeziorem w Europie Środkowej i najpopularniejszym celem podróży na Węgrzech. Dzięki spokojnym ścieżkom rowerowym, winnicom, przytulnym kurortom i licznym zabytkom kulturalnym, jazda na rowerze wokół Balatonu jest idealnym pomysłem na aktywny długi weekend lub miękką przygodę dla początkujących rowerzystów, którzy chcą poznać naturalne i kulturowe bogactwa okolicy. Poza przyjemną jazdą na rowerze wzdłóż jeziora, ta wycieczka pokaże Ci również wszystkie najważniejsze atrakcje, takie jak historyczne nadmorskie miasta – Keszthely i Balatonfüred, a także Tihany, półwysep wcinający się 4 km wgłąb jeziora, gdzie znajduje się wspaniały kościół opactwa. Czeka Nas również specjalna atrakcja, popłyniemy łódkami w jaskiniach miasta Topolca. Zaliczmy kilka punktów widokowych skąd rozpozcierają sie cudowne panoramy nad Balaton. To intensywne 4 dni, które zapamietacie na długo!

Program

1.Dzień Przejazd Kraków/Katowice – Balatonfured
Trasa: Balatonfured- Tihany – Badacsony  
Dystans: 49KM
Przewyższenie: 260M UP

2. Dzień 
Trasa: Badacsony – Keszthely – Fonyod
Dystans: 70KM
Przewyższenie: 180M UP

3. Dzień 
Trasa: Fonyod – Siofok
Dystans: 49KM
Przewyższenie: 160M UP

4. Dzień
Trasa: Siofok – Balatonfured
Dystans: 43KM
Przewyższenie: 270M

Po zapakowaniu rowerów na przyczepę. przejazd busem Balatonfured Katowice/Kraków

 

Sprzęt

Jaki rower i jak go przygotować?
Trasa dookoła Balatonu poprowadzona jest tuż nad brzegiem jeziora po utwardzonej nawierzchni. Najlepiej sprawdzi się rower trekkingowy i krossowy, ale tak naprawdę każdy rower da radę, nawet szosa z oponą 23. Masz wątpliwości czy Twój rower jest odpowiedni do tej trasy, to skontaktuj się z nami, doradzimy. Najważniejsze jednak, żeby rower był sprawny. Dlatego przed każdą wyprawą wskazany jest przegląd i serwis roweru.W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu.

Na co zwrócić uwagę oddając rower do serwisu?
Oddając rower do serwisu poproś o sprawdzenie takich elementów jak: łańcuch, kaseta, przednie zębatki, support w korbie, stan hamulców (olej, linki, klocki), stan opon (mogą być sparciałe), koła czy nie są scentrowane, piasta w kołach czy nie ma luzu, układ kierowniczy (ewentualne luzy). Dlaczego sprawny rower jest tak ważny? Czym mniej awarii, tym więcej czasu na trasę, zwiedzanie i odpoczynek. Przewodnik pomoże zmienić dętkę, nasmarować łańcuch, podregulować podstawowe elementy, ale już nie scentruje koła, czy nie dokona naprawy roweru. W takich sytuacjach konieczna jest wizyta w serwisie. A to skutkuje dodatkowymi kosztami dla uczestnika oraz straconym dniem jazdy.

Ważne jest, żeby rower był dopasowany do Twojej budowy ciała. Zwróć uwagę, czy masz dobrze ustawione siodełko, klamki hamulcowe, kierownicę. Jest to ważne na wyprawie, ponieważ jeździmy codziennie po kilkadziesiąt kilometrów. W trakcie wyjazdu będziesz odczuwał dyskomfort w wyniku złego ustawienia roweru taki jak ból pleców, barków, nadgarstków czy kolan.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą:

Do roweru: zapasowa dętka x 2, zapasowe klocki, hak do przerzutek, oświetlenie do roweru, spinka do łańcucha, kask (zalecamy), zapięcie do roweru, smar do łańcucha, jeśli posiadasz niestandardową część, która wymaga wyjątkowego klucza, zabierz go koniecznie.

Ubrania: chustka na głowę (buffa), okularki, kurtka przeciwdeszczowa/przeciwwietrzna, bluzka z długim rękawem, koszulka z krótkim rękawem, ubranie do spania, krótkie spodenki, wygodne spodenki na rower, długie getry, długie spodnie, skarpetki, bielizna, buty na rower, buty po rowerze, klapki, rękawiczki na rower, bluza lub polar.

Kosmetyki: żel pod prysznic, pastę do zębów, krem do opalania z filtrem,  szczoteczka, szampon, mały ręcznik turystyczny szybkoschnący

Dokumenty: WAŻNY dowód osobisty lub paszport.

Apteczka (przewodnik będzie mieć, ale jak masz to możesz wziąć): maść na stłuczenia, leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, krople żołądkowe, coś na oparzenia, plastry, bandaż elastyczny, gaza, octenisept, koniecznie zabierz leki, które zażywasz systematycznie. Jeśli cierpisz na jakieś schorzenie, o którym powinien wiedzieć przewodnik,  poinformuj go wcześniej (np. mocna alergia, padaczka, cukrzyca, astma etc)

Kieszonkowe: Patrząc realnie na ceny na węgierskie ceny, które są stosunkowo niskie, warto przygotować 25-30tys forintów oczywiście zależy to od każdego indywidualnie (Jeśli nie masz gdzie wymienić gotówki na forinty, weź euro, z łatwością wymienisz je na miejscu)

Oczywiście są to rzeczy sugerowane. Stworzyliśmy tę listę, aby było łatwiej się spakować. Więcej informacji o tym jak się przygotować do wyjazdu.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli chodzi o ten wyjazd, to przygotowanie kondycyjne nie musi być na wysokim poziomie. Jesli jesteś w stanie przejechać ok 50km na rowerze po płasikm i utwardzonym terenie to dasz radę! Jeśli mimo wszystko nie czujesz się na siłach, zachęcamy wynająć od Nas rower elektryczny (200 zł za cały wyjazd)

Termin

30.05-02.06.24 | 1190PLN

Cena obejmuje:

 • 3 noclegi w domkach wypoczynkowych i hotelu (sypialnie dwuosobowe)
 • bus serwisowy na trasie
 • ślady tras gpx
 • przejazd komfortowym busem na trasie Kraków – Balaton – Kraków
 • transport bagaży i rowerów
 • ubezpieczenie KL i NW
 • opłatę klimatyczną
 • składkę TFG i TFP
 • śniadania

Cena nie obejmuje:

 • biletów na dodatkowe atrakcje
 • wyżywienia (oprócz śniadań)

Opcjonalnie:

 • wynajem roweru elektrycznego 400zł
 • wynajem roweru manualnego 200zł
 • wynajem kasku 30zł
 • koszulka Wynajmij Wakacje sportowa 150zł
 • koszulka Wynajmij Wakacje bawełniania 50zł

Po zapisaniu się na wyjazd potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata zaliczki do 3 dni od wysłania formularza zgłoszeniowego.

Dane do przelewu:
OdbiorcaWynajmij Wakacje Bartłomiej Ramza
Numer: 83 1090 2011 0000 0001 5080 5478
Kwota: 30% całkowitej kwoty
Tytuł: Nazwa wyprawy / data wyprawy / Imię Nazwisko Uczestnika

Dopłata:
Pozostała kwota wyprawy płatna najpóźniej 30 dni przed wyjazdem na ten sam nr rachunku z takim samem tytułem wpłaty.

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Stowarzyszenie koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny. Szczegóły patrz Regulamin

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wyprawy. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie:
Pierwsza noc zaplanowana w mieście Badacsony. Mam do dyspozycji domki wypoczynkowe z sypialniami dwuosobowymi. Dostępne łóżka podwójne i pojedyncze.
W drugą noc zarezerwowaliśmy również domki wypoczynkowe z sypialniami dwuosobowymi. Dostępne łóżka podwójne i pojedyncze.
Trzecia noc 

Wyżywienie:
Obfite śniadania w cenie.
Obiady w restauracjach podczas pedałowania. Ceny nad Balatonem są bardzo przystępne, śmiemy twierdzić, że mniejsze niż w Polsce. Wieczorem podobnie, wyście do miasta na kolacje lub ewentualnie grill i integracja w ośrodku noclegowym.

 

Telefon

539 826 071

Email

biuro@wynajmijwakacje.pl

Adres

Stefana Batorego 2, 34-120 Andrychów